PARTNER PORTALU
Podłogi drewniane - piękne kolekcje o unikalnych wzorach

Podłogi drewniane - piękne kolekcje o unikalnych wzorach

Materiał Partnera Autor: Bolefloor
29 lis 2017 10:34

Tak jak nie ma dwóch jednakowych drzew, tak nie ma dwóch jednakowych podłóg Bolefloor co widać na niezwykłych zdjęciach. Poznajcie podłogi pierwszego na świecie producenta naturalnych podłóg krzywoliniowych.

Naturalne krzywizny

To nie natura stworzyła linie proste – to ograniczenia i limity technologiczne, sprawiły, że nasz świat stał się kwadratowy, prosty i jednolity. Każdego dnia pracujemy nad tym aby wyprostować krzywizny, wyeliminować niedoskonałości i nadać produktom standardowe kształty, które będą pasowały do naszego kwadratowego świata. Nie dotyczy to jednak holenderskiej firmy Bolefoor, pierwszego na świecie producenta naturalnych podłóg krzywoliniowych.

Podłogi Bolefloor to powrót do Natury – powrót do kształtów stworzonych przez Naturę. Tak jak nie ma dwóch jednakowych drzew, tak nie ma dwóch jednakowych podłóg Bolefloor co widać na niezwykłych zdjęciach producenta.

Prawdziwa definicja unikalności

Wszystko zaczęło się od krzywoliniowych, litych dębowych desek podłogowych. Dziś rodzina produktów Bolefloor jest znacznie większa. Deski wielowarstwowe, czy też tarasowe, różne gatunki drewna takie jak jesion, orzech i wiśnia, metody wykończenia i kolory sprawiły, że podłogi Bolefloor stały się jeszcze bardziej unikalne.

Nowością jest system modułowy Curv8 składający się z ośmiu desek podłogowych o różnych kształtach. Gdzie każdy moduł Curv8 perfekcyjnie pasuje do kolejnego modułu, dzięki czemu możliwy jest niekończący się, powtarzalny wzór podłogi krzywoliniowej w 26 kolorach.

Eco Technologia Bolefloor

Bolefloor jest pierwszym na świecie producentem naturalnie zakrzywionych drewnianych podłóg, których kształt odzwierciedla naturalną linię wzrostu drzewa. Proces LiveEdge zarządza i monitoruje każdą deskę od jej stanu surowego w tartaku, poprzez proces produkcji, aż do ostatecznej instalacji u klienta.

Technologia Live Edge pozwala zachować naturalne krzywizny drzewa, minimalizując odpady i uzyskując unikalny wygląd każdej podłogi. Wkład w ochronę lasów i naturalny wygląd został osiągnięty przez przetwarzanie każdej deski indywidualnie, przy wykorzystaniu unikalnego oprogramowania i zaawansowanej technologii obróbki drewna.

Optymalizacja technologii Bolefloor oznacza oszczędność naturalnych zasobów. Podłogi nie tylko są unikalne i atrakcyjne, ale również dzięki innowacyjnej technologii Bolefloor, wytwarza się ich więcej niż w przypadku klasycznych podłóg drewnianych.

Bolefloor na świecie i… w Polsce

Po Los Angeles. Dubaju, Londynie, Mediolanie czy też Moskwie przyszedł czas również na Polskę. Targi Domotex, czy też 100% Design w Londynie dały szansę nielicznym polskim salonom i projektantom na poznanie produktów Bolefloor. Z pewnością unikalne produkty już niedługo znajdą się we wszystkich polskich, profesjonalnych salonach oferujących drewniane podłogi, gdyż w sierpniu 2017 roku producent uruchomił oficjalną dystrybucję również w Polsce.

V Dni Dobrego Designu w grudniu 2017 roku, czy też targi 4 Design Days w lutym 2018 roku pozwolą wszystkim bliżej poznać ofertę oraz niepowtarzalny charakter podłóg Bolefloor.

Więcej informacji znajdziecie na stronie

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także