Salon w kolorach Bożego Narodzenia. 10 pięknych aranżacji. Zobacz zdjęcia!

Salon w kolorach Bożego Narodzenia. 10 pięknych aranżacji. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
16 gru 2020 12:52

Boże Narodzenie przywodzi na myśl ciepło, odpoczynek oraz przyjemne chwile spędzone z bliskimi. Takie miłe skojarzenia podpowiadają także tradycyjne świąteczne barwy: choinki, pierników i uroczystej, nasyconej czerwieni. Jeśli pragniemy zachować ten klimat na dłużej, pokuśmy się o piękne wnętrza w gwiazdkowych kolorach.


Głęboka i wyrazista czerwień wnosi ciepło do wnętrza, dlatego doskonale sprawdzi się w jadalni, w której co dzień gromadzą się domownicy. Wspólne posiłki staną się jeszcze przyjemniejsze, przywołując miłe wspomnienia o świątecznej kolacji. Aranżację stworzoną w tym intensywnym kolorze możemy śmiało przełamać jasnymi, energetycznymi tonami – zielenią doniczkowych roślin oraz wesołym obrusem w żółto-białe paski. Jako dekoracja i pomysłowy dodatek mogą posłużyć nam również krzesła. Wybierając modele wykonane z różnych materiałów i o różnej stylizacji zręcznie podkreślimy panującą w jadalni swobodną aurę.

Święta to również głębia aromatów i smaków, które relaksują. Stonowane kolory sprawią, że poczujemy się jak w chatce z piernika – komfortowo, przytulnie i bezpiecznie. Ciepły wełniany koc niczym lukier zwieńczy stworzoną aranżację i pozwoli się ogrzać w chłodniejsze dni. Urok stylizacji podkreślą wiszące szafki w kształcie plastra miodu, które będą też świetnym miejscem do wyeksponowania drobnych pamiątek i sukulentów, dodatkowo eksponując urok stylizacji.

Pachnąca choinka to dla wielu osób nieodłączny element bożonarodzeniowych chwil. A gdyby tak nasz własny salon nawiązywał do kojących spacerów w świerkowym lesie? Ożywcza zieleń pozwoli poczuć bliskość i jedność z naturą i czerpać z jej uspokajającej mocy. Wygodna kanapa oraz miękkie, utrzymane w zielonej tonacji poduszki doskonale sprawdzą się podczas wieczorów spędzanych w gronie rodziny.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także