Salon w pięknym stylu. 10 inspiracji na urządzenie. Zobacz zdjęcia!

Salon w pięknym stylu. 10 inspiracji na urządzenie. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
11 sty 2021 11:04

Nowy rok to dla wielu osób zastrzyk energii i motywacji do dokonania życiowych zmian. Na liście noworocznych postanowień, oprócz tych dotyczących życia osobistego i zawodowego, często znajdują się też plany metamorfozy wnętrz. Nic dziwnego – przecież zmiany najlepiej zacząć od najbliższego otoczenia!

By nasze pomieszczenie zachwycało jak nowe, wcale nie musimy przeznaczać na to dużych nakładów czasu i pieniędzy. W rzeczywistości zwykle wystarczy sięgnąć po kilka przemyślanych detali, takich jak nowe obrazy lub bujna roślinność, by nadać jadalni sielską i odprężającą aurę. Odświeżające także dla ducha będzie pomalowanie ścian neutralnym odcieniem, który ukoi wzrok i ułatwi osiągnięcie wewnętrznego wyciszenia. Krzesła o zróżnicowanym designie podkreślą naturalność i swobodę takiej aranżacji.

Elegancję i moc koloru godną karnawału uzyskamy poprzez harmonijne połączenie odcieni różu naniesionych głęboko matową farbą, np. Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3. Ten zgrany pastelowy duet nie tylko zrelaksuje umysł, ale także doda optymizmu i energii na co dzień. Żyrandol w kolorze różowego złota oraz wytworna sztukateria stworzą intrygujący i wyjątkowy nastrój. Dopełnieniem będą delikatne, barwne zasłony, które pod wpływem światła wyczarują nastrojową poświatę.

Aranżacyjnym zmianom możemy poddać również meble i za pomocą wyrazistego odcienia wyczarować nowy wystrój. Klasyczna szarość stanowić będzie idealne tło dla żółtej sofy czy szafki pomalowanej emalią w słonecznym kolorze. Ten przyciągający uwagę odcień nie tylko rozpromieni pokój, ale także sprawi, że nawet stary element wyposażenia zyska zupełnie nowe i nowoczesne oblicze. Oryginalne dekoracje dodatkowo uwypuklą radosny klimat stylizacji.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także