PARTNER PORTALU
Ściana w salonie: 7 pomysłów na niebieski kolor. Tapeta, płytki, a może farba?

Ściana w salonie: 7 pomysłów na niebieski kolor. Tapeta, płytki, a może farba?

Autor: Justyna Łotowska
21 maj 2021 12:50

Ściana z niebieskimi akcentami to prawdziwy hit aranżacyjny 2021 roku. Jak osiągnąć taki efekt w salonie? Zobaczcie 7 ciekawych pomysłów na niebieską ścianę!

  • Znaczenie koloru niebieskiego w aranżacji wnętrz i psychologii kolorów
  • Ściana w kolorze niebieskim - najprostszy pomysł to farba
  • Ściana w kolorze niebieskim - a może płytki?
  • Ściana w kolorze niebieskim - piękne tapety

Kolor niebieski jest jednym z najpiękniejszych kolorów używanych w aranżacji wnętrza. Może mieć dziesiątki, a pewnie nawet setki odcieni. W starożytności kojarzył się z nieśmiertelnością. Współcześnie uważany jest za kolor spokoju, zadumy, odprężenia i życia wewnętrznego, swobody i świeżości. Kojarzy się z nieskalaną przyrodą, błękitem nieba czy wody, nic więc dziwnego, że to także kolor utożsamiany z wakacjami, latem i odpoczynkiem.

Sprawdzi się w różnych pomieszczeniach, jako barwa główna (dla odważniejszych) oraz w dodatkach (dla każdego). W pokoju dziennym doda harmonii, wakacyjnego charakteru i atmosfery relaksu

Czytaj także: Ściany w salonie: 10 najmodniejszych wnętrz. Niebieski i szary rządzi!

Ściana w kolorze niebieskim - najprostszy pomysł to farba

 Odcienie niebieskiego, takie jak pastelowy kolor nieba, kobaltowy, lasurowy, charbrowy, błękit królewski czy głębinowy granat to jedne z najmodniejszych kolorów. Coraz częściej pojawiają się także na ścianach, dlatego producenci farb mają wiele propozycji gotowych kolorów w gamie niebieskiej. Rok 2021 przyniósł kolejne nowości kolorystyczne, a moda na naturalność pokazuje, że niebieski na ścianie w dalszym ciągu będzie na topie. 

Wybierając niebieską farbę na ścianie warto tylko pamiętać, że głęboki i ciemne odcienie niebieskiego, takie jak granat, optycznie zmniejszają przestrzeń i sprawiają, że wnętrze wydaje się mniejsze. W małych salonach w bloku powinniśmy je stosować rozważnie i nie jako duża plama koloru, a bardziej jako akcent.

Zobacz więcej o kolorze niebieskim: 30 najpiękniejszych wnętrz w odcieniach niebieskiego

Ściana w kolorze niebieskim - a może płytki?

Producenci płytek wielkoformatowych coraz częściej mają w swojej ofercie płytki, które idealnie sprawdzą się na ścianie w salonie. Są wzorzyste, pełne koloru, nowoczesne i przykuwające wzrok, dlatego to płytki wielkoformatowe to świetny pomysł na wykończenie ściany w salonie. Wyglądają jak mural, a mają wszystkie zalety płytek, takie jak wytrzymałość i łatwość czyszczenia. 

Ściana w kolorze niebieskim - piękne tapety 

Tapety to prawdziwy hit 2021 roku w salonie! Zwłaszcza te z efektem muralu, wyglądające jak prawdziwa grafika czy obraz, malarskie, z efektem akwareli. W naszej galerii zdjęć znajdziecie kilka takich pomysłów w odcieniach koloru niebieskiego!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także