PARTNER PORTALU
Ściana w salonie: jak połączyć kolory? 20 dobrych pomysłów

Ściana w salonie: jak połączyć kolory? 20 dobrych pomysłów

Autor: Justyna Łotowska
07 gru 2020 12:35

Zestawienia różnych kolorów na ścianach nie wychodzą z mody. Nie bez powodu – łączenie farb to sprawdzony sposób na dodanie naszym wnętrzom charakteru i niepowtarzalnego uroku. Jak dobrać do siebie kolory na ścianie w salonie lub sypialni? Zobaczcie sprawdzone pomysły!

Szukając inspiracji na gustowny i stylowy salon, nie musimy sięgać jedynie po bezpieczne, monochromatyczne rozwiązania. Wystarczą umiejętne połączenia kolorów, by wydobyć z wnętrza to, co najlepsze.

Więcej o ścianach w salonie: Ściana za kanapą: 10 modnych kolorowych aranżacji salonu

W tym artykule piszemy o tym, jakie zestawienia kolorów najlepiej sprawdzą się na ścianie w salonie. Możliwości na łączenie kolorów na ścianie jest mnóstwo! Możemy postawić na dwa kolory harmonizujące ze sobą, czyli takie, które znajdują się blisko siebie na kole barw. Takie zestawienia to np. niebieski i ciemnozielony, miętowy i butelkowy zielony, Jasnobłękitny i granatowy, jasnoróżowy i malinowy, żółty i pomarańczowy itd. Takie zestawienie dwóch harmonizujących odcieni stworzy aranżację spokojną i stonowaną, w której będzie nam się dobrze odpoczywało. 

Zobacz również: Ściana w salonie: 15 eleganckich pomysłów na miejsce na telewizor

Możemy jednak wybrać i połączyć ze sobą dwa kolory na ścianie w salonie lub sypialni na zasadzie kontrastu, wybierając kolory z dwóch przeciwnych stron koła barw. Będą to np. zestawienia granat + pudrowy róż, czerwień + butelkowa zieleń, niebieski + odcień rudy czy kasztanowy. Takie zestawienie dwóch kolorów sprawi, że nasza aranżacja salonu lub sypialni będzie ożywiać i dodawać energii. 

Tutaj znajdziesz podobny artykuł: Modne kolory ścian w salonie: 20 najlepszych zestawień na 2021 rok

Jakie zestawienia doradzamy szczególnie na ściany w salonie czy sypialni? Intensywny, mocny kolor i dopełniająca go barwa neutralna. Przykładem może być najnowsze zestawienie dwóch kolorów roku, przygotowane przez Instytut Pantone na 2021 rok. Energetyczny, bardzo żywy i mocny chłodny żółty oraz neutralny, pastelowy szary. Inne dobre pomysły? Złamana biel i butelkowa zieleń, ciepła mocna terakota i ciemna szarość, intensywny błękit indygo z odrobiną czerni. Pomysłów jest wiele. Pamiętajmy tylko, aby intensywność koloru i jego nasycenie dobrać do warunków panujących w naszym pokoju, czyli przede wszystkim stopnia nasłonecznienia i stron świata. 

Zajrzyj też tu: Ściany w salonie: 10 najmodniejszych wnętrz. Niebieski i szary rządzi!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także