Ściana za kanapą: 10 modnych pomysłów do salonu

Ściana za kanapą: 10 modnych pomysłów do salonu

Autor: Justyna Łotowska
02 sty 2021 16:44

Nie wiecie jak udekorować ścianę w salonie? Zobaczcie pomysły, które będą na czasie także i w 2021 roku. Farba, cegła, ciekawa zabudowa? Wybór należy do was!

Jak urządzić salon? Co powinno się znaleźć na ścianie w pokoju dziennym? Do wyboru mamy mnóstwo różnych możliwości. W naszym portalu wielokrotnie pisaliśmy na ten temat i wiemy, że ciągle poszukujecie nowych inspiracji i ładnych zdjęć wnętrz. W tym artykule znajdziecie 10 świetnych inspiracji na wykończenie ściany za kanapą w salonie. To aranżacje wnętrz zaprojektowane przez dobrych polskich architektów wnętrz. Warto więc czerpać z ich pomysłów!

Czytaj też: Ściana za kanapą. 15 pomysłów na nowoczesny salon. Piękne zdjęcia

Do najpopularniejszych rozwiązań ciągle należy nieśmiertelna farba. Możemy wyeksponować ścianę za kanapą wyrazistym kolorem farby lub nawet postawić na dwa różne odcienie - dopełniające się lub kontrastowe. Na takiej ścianie koniecznie postawcie na grafiki, plakaty czy obrazy - to idealne dopełnienie każdej ściany z sofą lub narożnikiem w salonie. 

Wśród popularnych rozwiązań na ścianę za kanapą w salonie jest też cegła. To dosyć  niedrogi, a przy tym bardzo efektowny pomysł. No i ciągle super modny! W roli dekoracji ściany w salonie sprawdzą się też drewniane lamele lub panele. Miłośnicy loftowego stylu wybrac mogą z kolei ścianę z efektem betonu - takie wykończenie osiągniemy za pomocą betonu architektonicznego, betonowych paneli lub naśladującego beton tynku. 

Więcej na ten temat: Ściana za kanapą: 10 modnych kolorowych aranżacji salonu

Jeśli potrzebujecie wiele miejsca do przechowywania, warto  ścianę za kanapą zabudować - tu najlepiej sprawdzi się wykonana na zamówienie w firmie stolarskiej zabudowa. To mogą być otwarte regały, zamknięte półki lub różne połączenia tych możliwości. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także