Ściana za kanapą w salonie: 12 świetnych, modnych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Ściana za kanapą w salonie: 12 świetnych, modnych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
03 wrz 2020 09:45

Jak wykończyć ścianę za kanapą w salonie? Wybrać farbę, a może tapetę? Zobaczcie kilka fajnych pomysłów na wykończenie ściany za kanapą w salonie.

Ścianę za kanapę można wykończyć na wiele różnych sposobów. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy w naszym salonie osiągnąć - bardziej czy też mniej dekoracyjny. Zanim zdecydujecie się na coś konkretnego spróbujcie poszukać ciekawych pomysłów i inspiracji, których mnóstwo znajdziecie chociażby w sieci. Warto spróbować wśród nich znaleźć coś fajnego dla siebie. 

Wybierać możecie spośród sporej ilości materiałów dostępnych na rynku, które dowolnie da ze sobą łączyć. Najprostszym sposobem jest wykończenie ściany za kanapą w salonie farbą. Tym bardziej, że wybór kolorów jest praktycznie nie ograniczony. Możecie zdecydować się na spokojne, jasne odcienie, nieco ciemniejsze lub bardzo dynamiczne, intensywne. Do tego jeszcze dostępne są farby imitujące beton czy z połyskującą fakturą, które zapewnią ciekawy efekt dekoracyjny. Na ścianie pomalowanej farbą możecie pięknie wyeksponować obraz lub grafikę.

Innym pomysłem na dekoracje ściany jest zastosowanie tapety lub fototapety. To wybór, który pozwala na aranżacyjne szaleństwo. Ilość dostępnych wzorów i kolorów przyprawia bowiem o zawrót głowy. W sprzedaży znajdziecie tapety i fototapet z bardzo spokojnymi, stonowanym wzorami, ale też bardziej eleganckimi czy wreszcie z wyrazistymi, przyciągającymi wzrok dekoracjami. 

Na ścianach w salonie chętnie stosowana jest również cegła, która wyprowadzi do wnętrza nowoczesny klimat. Do wyboru mamy cegły tradycyjne w czerwonej kolorystce oraz białe. Ale cegłę możemy pomalować na dowolny kolory, który nam się marzy. Inną opcją na wykończenie ściany za kanapą jest beton. To materiał, który będzie doskonałym rozwiązaniem w salonie urządzonym w stylu nowoczesnym czy minimalistycznym. Beton sam w sobie jest zimny, więc fajnie będzie wyglądał w otoczeniu drewnianej podłogi, która go nieco ociepli.

Zobacz także Meble do salonu: 12 modnych, nowoczesnych kolekcji. Zobacz wszystkie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także