PARTNER PORTALU
Ściana za telewizorem: 12 świetnych pomysłów do salonu. Zobacz zdjęcia!

Ściana za telewizorem: 12 świetnych pomysłów do salonu. Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
22 wrz 2020 09:24

Jak wykończyć ścianę za telewizorem w salonie? Jaki materiał wybrać? Który kolor będzie najlepszy? Zobaczcie jak ściany w swoich salonach wykończyli inni.

Ścianę za telewizorem w salonie warto wykończyć ładnie. Jeśli dokładnie zaplanujecie jak ma wyglądać to będzie naprawdę fajną ozdobą wnętrza. Szukajcie inspiracji chociażby w sieci (a tych zapewniamy was nie brakuje). Sprawdźcie jakie materiały są dostępne na rynku i które z nich możecie zastosować u siebie. Podobnie z kolorystyką. Pamiętajcie tylko, że planując wykończenie ściany za telewizorem musicie wziąć pod uwagę całą aranżację salonu. Wszystkie elementy wykończenia, wyposażenia oraz dodatki muszę do siebie idealnie pasować. Nasz salon ma być wygodny i piękny, a codzienny wypoczynek w nim komfortowy.

Jakie zatem macie opcje? Przedstawiamy kilka z nich. Ścianę za telewizorem możecie wykończyć farbą. To prosty i niedrogi sposób, więc warto wziąć go pod uwagę. Tym bardziej, że farby dostępne są w niezwykle szerokiej palecie kolorów od bieli, szarości, po zieleń, róż czy wreszcie grafit, granat, czerń. Dostępne są również farby z różnymi, ciekawymi efektami na przykład imitującymi beton czy tynk dekoracyjny. Kolejną opcją są płytki ceramiczne. Tu również wybór jest bardzo duży. Możecie wybierać spośród różnych wzorów, kolorów, faktur oraz wielkości. Płytkami warto jednak wykończyć jedną ścianę lub tylko jej fragment, dzięki czemu zbyt mocno nie przytłoczą one wnętrza. Podobnie postępujecie z betonem, jeśli ten materiał chcecie mieć w swoim salonie. A bez wątpienie prezentuje się bardzo ładnie na ścianie. Będzie doskonale pasował do wnętrza urządzonego w nowoczesnym stylu. Jeśli boicie się, że salon będzie zbyt zimny w odbiorze ocieplcie go drewnianą podłogą. Efekt będzie super!

Na wiele aranżacyjnego szaleństwa pozwala nam fototapeta oraz tapeta. Te materiały możecie kupić w dowolnej kolorystyce i wielu wzorach. Dostępne są bardzo eleganckie, stylowe tapety, ale także mocne ekspresyjne. Zastosujecie je tylko na jednej ścianie w salonie (tej za telewizorem) i na pewno efekt będzie świetny. Opcją, którą możecie wziąć pod wagę jest także cegła. Do wyboru jest cegła w swojej klasycznej odsłonie, a więc czerwona oraz na przykład w białym lub w szarym kolorze. Bo cegłę możecie sobie pomalować na dowolny kolor. Cegła doskonale zaprezentuje się na ścianie za telewizorem. 

Coraz częściej na ścianach goszczą także drewniane panele oraz sztukateria. Zapewnią one bardzo ładny efekt dekoracyjny na ścianie. Sztukateria to rozwiązanie, które sprawdzi się w bardziej stylowych salonach, drewno zaś możecie zastosować zawsze i wszędzie. 

Każdy z tych materiałów możecie ze sobą łączyć. Nie bójcie się eksperymentować i szukajcie ciekawych rozwiązań dla siebie. 

Polecamy także Przytulny salon: 10 pięknych, modnych wnętrz. Zobacz świetne zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także