Ściana za telewizorem. 12 świetnych zdjęć

Ściana za telewizorem. 12 świetnych zdjęć

Autor: Urszula Tatur
03 marz 2021 10:02

Ścianę za telewizorem warto wyeksponować. Dekoracyjna tapeta, drewno, a nawet płytki ceramiczne sprawdzą się w tej roli doskonale. Zobaczcie propozycje na modną ścianę za telewizorem.

Mimo rozwoju nowoczesnych mediów, telewizory pozostają najczęściej wykorzystywanym sprzętem audiowizualnym w polskich domach. I choć do niedawna służyły jedynie do odbierania treści nadawanych przez kanały telewizyjne, to ich rola w ciągu ostatnich lat zmieniła się diametralnie. Dziś telewizor stał się prawdziwym „oknem na świat”, o czym świadczą jego możliwości. Zaawansowane technologie czynią z odbiorników telewizyjnych prawdziwe centra rozrywki.

I choć posiadanie telewizora we współczesnych czasach jest rzeczą całkiem zwyczajną, zaś jego brak - po prostu ekstrawagancją, to jego wkomponowanie w aranżację salonu do najprostszych nie należy. Jak zatem wyeksponować nasz odbiornik telewizyjny, by nie tylko cieszył oko podczas oglądania ulubionych filmów czy telewizji?

Zobacz też: Trendy 2021. Zasłony w salonie to hit! Zobacz świetne zdjęcia!

Najprostszym rozwiązaniem będzie zamontowanie telewizora na ścianie. Możemy zawiesić nasz telewizor w dowolnym miejscu, a co najważniejsze na optymalnej - względem siedzisk zestawu wypoczynkowego - wysokości. Jednakże kluczem do sukcesu będzie wpasowanie go w stylistykę wnętrza. W nowoczesnych salonach możemy śmiało zawiesić telewizor na ścianie, przy której nie ustawimy żadnych mebli bądź też ograniczymy je do minimum. Warto jednak wtedy udekorować samą ścianę – co sprawdzi się w tej roli najlepiej?

Istnieje wiele sposobów na dekorację ściany za telewizorem. Największą furorę we wnętrzach robią naturalne materiały oraz ich imitacje. Kamień, cegła, beton i drewno to hity, które nie wychodzą z mody. Ich wybór dodaje wnętrzu charakteru, ale też sprawia iż przez długie lata pozostaje trendy. Świetnie nadają się do zaakcentowania reprezentacyjnych części pomieszczeń takich jak ściana za telewizorem czy kanapą.

Czytaj także: Salon w bloku. Jak go urządzić? Praktyczne porady, dużo zdjęć

Drewno to must have modnie urządzonych wnętrz. Dekory drewna w wyjątkowy sposób łączą subtelną elegancję i wrażenie przytulności z uniwersalnym charakterem, stając się główną ozdobą wnętrza. Niezależnie od trendów drewno zawsze będzie idealnym wyborem. Dlaczego? Ponieważ to właśnie dekory drewna w niezliczonych interpretacjach, tonacji i stylistyce dają najwięcej możliwości aranżacyjnych.

Jeśli lubimy otaczać się nowoczesnym designem kamień dekoracyjny będzie dla nas idealną opcją. Ma bogatą fakturę i występuje w wielu naturalnych odcieniach, skutecznie przełamując aranżacyjną monotonię. Wybór jest ogromny. Jednak gdy chcemy wpisać się w aktualne trendy postawmy na marmur, którego użylenie prezentuje się niezwykle efektownie na dużych płaszczyznach.

Ceglana ściana to jeden z najgorętszych trendów w świecie aranżacji wnętrz, który wciąż zachwyca miłośników dobrego designu. To świetny sposób na wyeksponowanie ściany za telewizorem – piękna, nieregularna faktura przyciągnie spojrzenia i doskonale podkreśli stylizację salonu. Cegłę śmiało można też pomalować na ulubiony odcień. Jeśli nie wiemy na jaki, warto postawić na biel lub antracyt – oba kolory są modne i ponadczasowe.

Miłośnicy współczesnych, bardziej surowych w swym wyglądzie rozwiązań, śmiało mogą sięgnąć po beton. Będzie on tym, co idealnie sprawdzi się w ich salonie na ścianie za telewizorem. Wykańczając nim ścianę możemy być pewni, że choć szara, z całą pewnością nie będzie od niej wiało nudą, wręcz przeciwnie – aranżacja zyska na oryginalności.

Naturalne materiały z powodzeniem zastąpią płytki ceramiczne, a także panele imitujące ich wzór. Te pierwsze do złudzenia przypominają swoje naturalne pierwowzory, dokładnie naśladując rynek kamienia, usłojenie drewna, czy strukturę betonu. Te drugie są ładne i praktyczne. Nie zapominajmy także o tapetach, które są stosunkowo niedrogi, ale bardzo efektownym sposobem na wyeksponowanie ściany za telewizorem.

Polecamy w serwisie: Rolety w salonie: modna dekoracja okna. Praktyczne porady, dużo zdjęć!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także