×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ściany w salonie: 10 pomysłów na modne, szare wnętrze

Ściany w salonie: 10 pomysłów na modne, szare wnętrze

Autor: Ewa Kozioł
07 wrz 2020 08:21

Wykończenie ścian w salonie szarym kolorem to świetny pomysł. Jakie zatem rozwiązanie wybrać? Zobaczcie piękne pomysły na szare ściany w salonie z polskich domów i mieszkań.

Szukacie pomysłu na wykończenie ścian w salonie? Nie wiecie jaki materiał wybrać? Zastanawicie się, który kolor będzie najlepszy? Możliwości jest całkiem sporo, więc macie w czym wybierać. My dziś polecamy wykończenie ścian w salonie w kolorze szarym. Będzie bardzo ładnie, modnie, a przy tym przytulnie. Szary jest bowiem kolorem uniwersalnym i eleganckim. Doskonale sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w każdym stylu. Pięknie zaprezentuje się w salonie urządzonym w nowoczesnym, ale i klasycznym stylu, minimalistycznym i skandynawskim.

Kolor szary ma bardzo wiele odcieni. Dostępne są bardzo jasne kolory, nawet wpadające w biel oraz bardzo ciemne, grafitowe. Ściany w szarym kolorze możemy wykończyć farbą, cegłą, betonem, płytkami czy tynkiem dekoracyjnym. Każda z tych opcji daje wiele aranżacyjnych wariantów. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy w swoim salonie uzyskać. Bo na przykład beton to rozwiązanie, które sprawdzi się głównie w nowoczesnych i minimalistycznych przestrzeniach. Podobnie jak płytki ceramiczne. Te dwa materiały dobrze też zastosować tylko na jednej ścianie lub na jej fragmencie. Inaczej sytuacja wygląda z farbą. Wybranym kolorem możemy pomalować wszystkie ściany. Jeśli zdecydujemy się na jasny kolor to wówczas jedną ścianę może wykończyć ciemnym odcieniem. Takie zestawienie będzie wyglądało bardzo ładnie. 

Co więcej - szary pięknie łączy się praktycznie ze wszystkimi kolorami. Stworzy doskonały duet z bielą, czernią oraz zielenią czy turkusem. 

Może zainteresuje Cię także Ściana za kanapą w salonie: 12 świetnych, modnych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także