PARTNER PORTALU
Ściany w salonie: 15 najciekawszych pomysłów. Zobacz zdjęcia!

Ściany w salonie: 15 najciekawszych pomysłów. Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
01 wrz 2020 07:56

Jak wykończyć ściany w salonie? Jaki kolor będzie najlepszy? Jaki materiał zapewni najciekawszy efekt dekoracyjny? W naszym przeglądzie znajdziecie świetne pomysły do każdego salonu i na każdą kieszeń. Sprawdźcie.

Ściany w salonie na pewno warto wykończyć ładnie. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. To jak będą wyglądały ściany w naszym salonie wpłynie bowiem na całą aranżację pomieszczenia. Warto więc poświęcić trochę czasu i poszukać, chociażby w sieci, fajnych, ciekawych rozwiązań. A mamy w czym wybierać. Bo ilość dostępnych materiałów, wzorów i kolorów, które świetnie sprawdzą się na ścianach w salonie, jest ogromna. Możemy je przecież jeszcze dowolnie ze sobą zestawiać i łączyć, tworząc niezwykle ciekawe kompozycje. Warto jednak przy tym pamiętać, aby wykończenie ścian pasowało do całej aranżacji salonu, a więc mebli, podłogi i dodatków.

Jeśli lubimy kolory to sięgnijmy po farby, które dostępne są w nieograniczonej palecie odcieni. Możemy wybrać coś z gotowych wzorników lub pokusić się o dodanie do białej farby dowolnego, wybranego pigmentu i wówczas mamy coś zupełnie nowego, swojego. Oba warianty dają nam więc spore pole do popisu. Ściany w salonie możecie pomalować na jeden kolor na przykład jasny szary czy spokojny beż, który ładnie ożywią dodatki. Możecie również zdecydować się na pomalowanie jednej ze ścian ciemnym kolorem dla kontrastu (przykładowo ścianę za telewizorem lub za kanapą) lub bardziej intensywnym odcieniem – zielenią, czerwienią, fioletem – chodź to zdecydowanie bardziej odważne rozwiązanie.

Na ścianach w salonie doskonale sprawdzi się tapeta lub fototapeta. Każdy z tych materiałów dostępny jest w niezwykle szerokiej palecie wzorów i kolorów, więc warto poszukać czegoś naprawdę ciekawego, co doda wnętrzu charakteru. Tapetą czy fototapetę najlepiej wykończyć jedną ze ścian – dobrym wyborem będzie ściana za kanapą.

Dla miłośników nowoczesnych rozwiązań polecamy zastosowanie na ścianie betonu. To na pewno nie jest opcja dla każdego i warto o tym pamiętać. Płyty betonowe dostępne są w wielu odcieniach: jasnym, ciemny, ciepłym wpadającym w beż lub nieco zimniejszym szarym. Materiał ten doskonale łączy się z bielą i drewnem. Jeśli lubicie efekt, jaki zapewnia beton to możecie również pomyśleć o wykończeniu ścian płytkami ceramicznymi, które doskonale imitują beton. To ciekawa alternatywa, którą warto wziąć pod uwagę. Ani betonem, ani płytkami nie polecamy wykańczania wszystkich ścian w salonie. Jedna w zupełności wystarczy.

Cegła to także doskonały wybór na dekorację ścian w salonie. Ma różne oblicza. Może być w swoim tradycyjnym, czerwonym kolorze lub w zasadzie w każdym innym, jeśli pomalujemy ją wybraną farbą. Cegła, doda przestrzeni charakteru i pięknie zaprezentuje się na jednej ścianie lub tylko na jej fragmencie. Możecie ją połączyć z drewnem i betonem oraz miękkimi tekstyliami.

Proponujemy jeszcze dwa piękne materiały do wykończenia ścian w salonie: kamień i drewna. Pierwszy z nich jest bardzo dekoracyjny. Nada salonowi elegancji i dobrego smaku. Jest jednak drogi. Możemy więc kamieniem podkreślić tylko wybrany fragment ściany, co da świetny efekt. Inną opcją jest wybór płytek imitujących kamień, których wybór jest dość spory zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, wielość jak i ich rodzaj. Drewo to z kolei materiał ponadczasowy i będzie pasowało do każdego stylu. Do wyboru macie deski (ułożone w pionie lub poziomie), okładzinę z forniru lub panele.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także