×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Ściany w salonie: 15 pomysłów na modne płytki

Ściany w salonie: 15 pomysłów na modne płytki

Autor: Urszula Tatur
06 wrz 2020 09:05
Aktualizacja: 08 wrz 2020 09:15

Ściany w salonie nie muszą być nudne. Jest wiele materiałów, którymi zastąpimy tradycyjne farby. Jednak by uzyskać efekt "wow!", warto sięgnąć po płytki ceramiczne.

Salon to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu w naszym domu i wykonujemy różne czynności. Istotnym elementem pokoju dziennego są ściany, które powinny stanowić znaczące tło dla całej aranżacji.

Zobacz także: Modnie urządzony salon. 12 aranżacji, które Cię zachwycą!

Przy wyborze płytek do salonu należy oczywiście pamiętać także o tym, by stanowiły one spójny element całego otoczenia. Jeżeli lubimy często zmieniać dekoracje i wystrój wnętrza, zdecydujmy się na te, w kolorach beżu lub szarości. Unikniemy w ten sposób wpadek aranżacyjnych, a nasze wnętrze będzie stanowić idealną bazę dla każdego stylu. Decydując się na płytki w salonie, mamy również do dyspozycji cokoły ceramiczne, a także różnego rodzaju elementy dekoracyjne takie jak listwy i narożniki. Możemy dzięki nim oddzielać lub zaznaczać poszczególne strefy w naszym domu. Ciekawym pomysłem jest również obudowa płytkami zabudowy kominka lub zastosowanie dekoracyjnych insert ceramicznych na jednej ze ścian – tworząc tym samym spójną całość z podłogą.

Czytaj też: Szybka metamorfoza małego salonu. 15 świetnych realizacji

Nowoczesne technologie, które wykorzystują producenci płytek ceramicznych pozwalają na połączenie wyjątkowej trwałości z najnowszymi trendami wzorniczymi. Dla zwolenników naturalnego drewna, najlepszym wyjściem będzie wybór kolekcji, które do złudzenia przypominają parkiet lub panele. Do wyboru mamy też szeroki wachlarz powierzchni „kamiennych” np. z grafiką marmuru, agatu lub onyksu. Modne są także wzory 3D oraz dekoracyjne mozaiki.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także