Ściany w salonie: 15 świetnych pomysłów. To jest modne! Zobacz zdjęcia!

Ściany w salonie: 15 świetnych pomysłów. To jest modne! Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
01 marz 2021 09:32

Popularne farby, modna cegła czy elegancka sztukateria? Jak wykończyć ściany w salonie? Podpowiadamy! Zobaczcie same świetne pomysły na wykończenie ścian w salonie z polskich domów i mieszkań.


Salon to dziś przede wszystkim otwarte wnętrze połączone z  jadalnią oraz kuchnią. Jest to miejsce reprezentacyjne i pięknie urządzone, w którym chętnie spędzamy czas podczas rodzinnych spotkań lub wieczorów z przyjaciółmi. Strefa dzienna staje się centrum domowego dowodzenia. W takim salonie ściany stają się bardzo ważnym elementem całej aranżacji. Mają być wykończone ładnie i estetycznie. Nie pomoże nawet najlepsza, najładniejsza podłoga czy meble, jeśli źle dobierzemy kolor lub wzór na ścianach. Poświęć więc chwilę i sprawdź, co jest dostępne. Sprawdź jakość materiałów. Zwróć również uwagę na trwałość, łatwość czyszczenia, konserwację oraz walory estetyczne.

Ściany w salonie: postaw na farby

Materiałów, które świetnie sprawdzą się na ścianach w twoim salonie, jest bardzo dużo. Masz z czego wybierać. Jednym z najpopularniejszych materiałów są farby dostępne są w bardzo szerokiej palecie barw. Nie ma tak naprawdę żadnych kolorowych ograniczeń! Możesz wybrać jeden kolor i wykończyć nim ściany w salonie lub pokusić się o zestawienie ze sobą dwóch lub trzech odcieni na ścianach. Obie opcje są bardzo ciekawe. Ponadczasowa biel, spokojne beże czy jasne szarości sprawdzą się w każdym salonie. Są uniwersalne i łatwo z nimi zestawić inne kolory. Jest to więc bardzo bezpieczne rozwiązanie. Jeśli lubisz mocne kolory lub bardziej intensywne w salonie – polecamy grafit, butelkową zieleń, granat, czerń lub żółty. Stosuj je jednak rozsądnie i dużym z umiarem.

Ściany w salonie: wybierz cegłę lub tapetę

Na ścianach w salonie pięknie będzie wyglądała również cegła w wersji bardziej tradycyjnej – czerwonej, ale też w mniej tradycyjnej – białej lub pomalowanej na przykład na kolor szary. Cegła doskonale pasuje do ciepłego drewna, eleganckiego szkła oraz nieco zimniejszego w odbiorze kamienia. Daje ci więc sporo aranżacyjnych możliwości w salonie. Jeszcze więcej dekoracyjnych efektów na ścianie zapewnią Ci tapety czy fototapety. Te materiały dostępna są bowiem w nieskończonej liczbie wzorów oraz kolorów. Na ścianie w salonie możesz więc mieć dosłownie wszystko – graficzne i geometryczne motywy, kwiaty w różnych wielkościach, bardziej egzotyczne gatunki roślin, delikatną kratę, subtelne paski. Znalezienie czego do małego, jak i do dużego salonu nie będzie problemem. Tapetę lub fototapetę możesz zastosować na całej ścianie lub tylko na jej fragmencie.

Ściany w salonie: drewno a może kamień?

W salonowych aranżacjach doskonale zaprezentuje się także drewno (np. w postaci paneli lub desek), panele dekoracyjne z efektem 3D, modne płytki ceramiczne oraz elegancki kamień oraz beton. Materiały nieco zimniejsze w odbiorze takie jak beton, płytki ceramiczne oraz kamień warto ocieplić drewnem, kolorowymi akcentami oraz miękkimi tekstyliami. Nieco mnie popularny, chodź i tak widoczny coraz częściej na ścianach w salonach jest mech. Wygląda rewelacyjnie! Jeśli więc lubisz zieleń we wnętrzu to koniecznie weź to rozwiązanie pod uwagę. 

Każdy materiał, który wybierzecie do wykończenia ścian w salonie stosujcie z wyczuciem i umiarem. Podobnie jak ilość różnych materiałów na ściana w jednym pomieszczeniu. Warto wszystko dwa razy przemyśleć, żeby potem nie żałować. Pamiętaj, że zasada mniej znaczy więcej zawsze się sprawdza. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także