×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ściany w salonie. Sprawdź co jest modne

Ściany w salonie. Sprawdź co jest modne

Autor: Urszula Tatur
09 gru 2014 07:50
Aktualizacja: 30 gru 2014 08:23

Tradycyjna cegła czy nowoczesny kamień? Luksusowa mozaika, chłodny beton a może panele dekoracyjne? Sprawdź jakie są najnowsze hity i wybierz najlepszą inspirację dla swojego salonu.

Pokój dzienny to najważniejsze miejsce w każdym domu. To tu spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, wypoczywamy, rozmawiamy, po prostu mieszkamy. Ważne jest więc by tę reprezentacyjną część domu zaaranżować tak, by nie tyle zrobić wrażenie na gościach, ale przede wszystkim czuć się tu dobrze.

Jak to zrobić? Zacznijmy od ścian. To ich wygląd zdeterminuje charakter całej aranżacji. Sposobów na dekorację ścian w salonie  jest naprawdę wiele. Od farb i tapet poczynając, poprzez cegłę, kamień czy drewno, na dekoracyjnych panelach, zdobnych  mozaikach bądź innych wymyślnych rozwiązań. Ich wybór zależy głownie od zasobności naszego portfela oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć.

W klasycznych wnętrzach doskonale sprawdzi się kamień – naturalny czy w postaci eleganckich płytek doda salonowi elegancji i szyku. Łączą go zaś z nowoczesnym umeblowaniem stworzymy przestrzeń o bardziej neutralnym charakterze. Z kolei we wnętrzach o stylistyce loft czy vintage najlepiej zaprezentuje się cegła bądź w wersji bardziej ortodoksyjnej beton architektoniczny.

Tym jednak, którym rozwiązania te wydają się zbyt ekscentryczne lub po prostu za drogie z pomocą przyjdą fototapety naśladujące te trendowe rozwiązania. Motyw z natury, rysunek drewna czy po prostu imitacja cegły bądź kamienia to najmodniejsze w tym sezonie pomysły na dekorację ściany w salonie.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także