Ściany w salonie. Zobacz trzy świetne pomysły!

Ściany w salonie. Zobacz trzy świetne pomysły!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
24 wrz 2020 10:49

Odpoczynek w salonie zapewni nie tylko wygodna kanapa i fotel. Dobremu samopoczucie będą też sprzyjać odpowiednio dobrane kolory ścian. Zobaczcie!

Wygodna kanapa i fotel to elementy, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy planowaniu pokoju do odpoczynku. Obok swojego praktycznego zastosowania meble te mogą stanowić prawdziwą dekorację pomieszczenia, zwłaszcza jeśli są wykonane z ozdobnych materiałów, jak na przykład elegancki, kwiatowy wzór. Kojącemu nastrojowi będą też sprzyjać odpowiednio dobrane kolory ścian. Połączenie beżowych odcieni Vanilla Muffin i Frappe z linii Beckers Designer Colour ukoi wzrok, dodatkowo podkreślając wysmakowany charakter przestrzeni.

Przy aranżacji salonu przeznaczonego do odpoczynku wcale nie musimy bać się intensywnych barw. Warto jedynie zadecydować się na ich bardziej stonowane, przydymione odcienie, jak np. Cherry. Jasna podłoga i białe listwy w prosty sposób przełamią ciemniejszy kolor ścian i dodadzą wystrojowi trójwymiarowości. Fotel w musztardowym kolorze i ciepły pled zachęcą do relaksu przy ulubionej książce, a stylowa lampa pozwoli oddawać się lekturze nawet po zachodzie słońca.

Dla miłośników minimalizmu strzałem w dziesiątkę przy tworzeniu wnętrza do wypoczynku będzie postawienie na jeden kolor i oszczędność form. Biel ścian Angel Wings uzupełniona jasnymi meblami i dekoracjami optycznie powiększy pomieszczenie, potęgując wrażenie przestrzeni i swobody. Dodatkowym atutem takiej aranżacji będzie przeszklona ściana wpuszczająca dużą ilość naturalnego światła, a jednocześnie dająca możliwość podziwiania kojących widoków przyrody.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także