Trendy 2021. Co na ścianę w salonie? Pomysły na dekorację ściany, 15 aranżacji

Trendy 2021. Co na ścianę w salonie? Pomysły na dekorację ściany, 15 aranżacji

Autor: Justyna Łotowska
02 marz 2021 09:50

Grafiki, obrazki, zdjęcia, plakaty - galeria ścienna to sprawdzony, łatwy i tani sposób na modną dekorację salonu. Jak powiesić obrazki na ścianie? Zobaczcie 15 ładnych aranżacji salonu.

Trudno wyobrazić sobie ścianę nad kanapą albo nad stołem w salonie bez żadnych dekoracji. To one sprawiają, że we wnętrzu czujemy się dobrze i jak u siebie. Pusta ściana dodaje aranżacji salonu surowości. Dekoracje ściany pozwalają też pokazać nam nasze pasje, osobowość i charakter. 

Czytaj też: Ściana w salonie: 12 najlepszych pomysłów na dekorację

W tym artykule pokazujemy pomysły na dekorację ściany w salonie za pomocą galerii obrazów, zdjęć, grafik czy plakatów. To tylko jedna z możliwości udekorowania ściany w salonie, ale z pewnością najłatwiejsza i najtańsza.

Dekoracja ściany w salonie. Jak powiesić obrazki?

Po pierwsze, nie możesz przesadzić z ich ilością. Nadmiar ramek na ścianie daje efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego, pomniejsza optycznie wnętrze i sprawia, że salon wydaje się zabałaganiony. Najlepiej zostawić część ścian gładkich, a część przeznaczyć na galerię ścienną. 

Ile obrazków powiesić na ścianie w salonie? Jeśli masz jeden piękny, wyrazisty obraz lub plakat, wystarczy nawet jeden. Pod warunkiem, że jest odpowiednio duży. Jeśli twoje grafiki są średnich lub małych rozmiarów, potrzebujesz ich więcej. 

Galeria na ścianie w salonie - jaki temat dekoracji wybrać?

Jaki motyw tematyczny wybrać? To już zależy od twoich upodobań i zainteresowań, kolorystyki salonu i stylu, a jakim go urządziłaś. Przemyśl, w jakim rozmiarze są obrazy, a w jakim stylu ramy. Następnie zdecyduj, w którym miejscu możesz je powiesić. Takie galerie ścienne wyjątkowo dobrze prezentują się nad komodą, konsolą lub za kanapą. 

Jeżeli twoje mieszkanie urządzone jest w stylu nowoczesnym – np. industrialnym – zdecyduj się na minimalistyczne obrazy lub plakaty, najlepiej w czerni i bieli. Postaw na prostotę barw i wzorów. Dekoracja w postaci prostych, czarnych ram, o zróżnicowanych rozmiarach to strzał w dziesiątkę w każdym nowoczesnym wnętrzu. 

Salon w stylu boho, prowansalskim czy rustykalnym, inspirowanym naturą, idealnie dopełnią ilustracje i obrazy z motywem kwiatowym i roślinnym. Egzotyczne liście monster, palmy, bananowca, motyw z dżunglą albo lasem czy kwiatową łąką są dzisiaj bardzo modne. Możesz dołożyc do nich motywy zwierzęce - wnętrze blisko natury gotowe!

Kolejnym pomysłem sa obrazy i plakaty z motywem geometrycznym. Idealnie sprawdzą się w salonie vintage, loftowym, ale i nowoczesnym. Motywy, które z pewnością ożywią każde wnętrze to  napisy, wzory geometryczne czy malarskie abstrakcje. 

Obrazki na ścianie - jak je powiesić? Ważna rada

Zanim sięgniesz po młotek i gwoździe, połóż na podłodze wszystkie obrazki w takim układzie, w jakim planujesz je powiesić. Następnie, na  papierze odrysuj ich kształt i przyklej do ściany taśmą malarską (ten rodzaj taśmy nie naruszy farby ani tapety). Dzięki tej sztuczce unikniesz wpadek z przybijaniem gwoździ w niewłaściwym miejscu.

Więcej na ten temat: Co na pustą ścianę w salonie? 13 modnych pomysłów na dekoracje

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także