×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
12 pięknych salonów w industrialnym stylu. Zobacz je wszystkie!

12 pięknych salonów w industrialnym stylu. Zobacz je wszystkie!

Autor: Justyna Łotowska
27 lip 2021 10:05
Aktualizacja: 27 lip 2021 12:54

Styl industrialny już od kilku sezonów bryluje w naszych mieszkaniach. Surowość we wnętrzach skradła serca zarówno pasjonatów designu, jak i projektantów domowych przestrzeni. Jej zaletą jest nie tylko niepowtarzalny klimat, ale również możliwość stworzenia przestrzeni uniwersalnej, a jednocześnie przytulnej.

Domeną każdego stylu są określone dekoracje, ściśle nawiązujące do designerskiego zamysłu. W projektach industrialnych obowiązkowym elementem wyposażenia będą na przykład meble z metalowymi elementami. W tej przestrzeni mile widziane są surowe niedoskonałości i niedociągnięcia, takie jak niemalowane drewno i widoczne na nim sęki czy też uwydatnione spawy na metalowych podstawach krzeseł i hokerów.

Industrialne wnętrza kochają również zabawę oświetleniem. To przestrzeń, w której mile widziane są wiszące lampy typu spider, kinkiety przywodzące na myśl oświetlenie garażowe i uliczne, a także metalowe klosze osadzone na drewnianej kantówce w surowym wydaniu. Warto pamiętać o wzbogaceniu projektu dekoracjami ściennymi, nie tylko w postaci abstrakcyjnych i nowoczesnych dzieł sztuki, ale również nietuzinkowych i niezwykle funkcjonalnych ozdób, na przykład… grzejników.

Metalowo-betonowa surowość w ciepłym wydaniu

Jak już zostało wspomniane, przemysłowo-magazynowy klimat mieszkalny wyjątkowo lubi się z dwoma materiałami wykończeniowymi: betonem i stalą. Pomysł na ich wprowadzenie do salonu znalazła np. marka Luxrad - grzejniki w loftowym klimacie wprowadzą do wnętrz industrialnych dozę lekko surowego designu, ale również powiew ciepła.

Klimat industrialny w wersji mieszkalnej to kompromis pomiędzy magazynową surowością a potrzebą zaaranżowania domowej przestrzeni. Aby tak stylowe wnętrza były jednocześnie funkcjonalne, warto je wyposażyć w efektowne, ale jednocześnie funkcjonalne dekoracje – zachwycające trwałością i kształtem meble, ciekawe elementy świetlne i oczywiście niezwykłe grzejniki.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także