PARTNER PORTALU
15 najpiękniejszych salonów 2014 roku. Zobacz je wszystkie

15 najpiękniejszych salonów 2014 roku. Zobacz je wszystkie

Autor: Urszula Tatur
04 sty 2015 20:53

Naturalne beże, neutralne szarości oraz eleganckie biele to kolory, które najchętniej wybieraliśmy w 2014 roku do naszych salonów. Dlaczego? Przekonajcie się sami.

Rok 2014 już za nami. Co było modne w aranżacjach strefy dziennej? Jakie kolory najchętniej wybieraliśmy do salonu? Które materiały podbiły nasze serca? Te i inne pytania naturalnie cisną się na usta. Aby zaspokoić Waszą ciekawość wybraliśmy 15 najpiękniejszych salonów prezentowanych na łamach magazynu Dobrze Mieszkaj w 2014 roku.

Wśród nich znajdziecie zarówno nowoczesne minimalistyczne wnętrza, jak i te o nieco cieplejszym charakterze; ubrane w nowoczesne formy, jak i złagodzone klasycznymi "krągłościami" oraz detalami w stylu glamour. Wszystkie je łączy niezwykła dbałość o szczegóły aranżacyjne oraz dążenie do unifikacji całej strefy dziennej. I choć ta ogólna tendencja nie wyznacza jednego kierunku aranżacyjnego, to łatwo możemy wyłonić kilka podstawowych trendów kolorystycznych w urządzaniu naszego salonu.

W minionym roku na salonach niepodzielnie królowały szarości. I choć kojarzą się one z minimalistycznymi, chłodnymi wnętrzami, to przecież szary jest jednym z najbardziej neutralnych kolorów w całej palecie barw. Dzięki temu doskonale wtapia się w każdą aranżację. Miejsca im nie ustępowała także biel - zwłaszcza w uniwersalnym i ponadczasowym duecie z czernią. W naszych domach nie mogło też zabraknąć przytulnych beży i brązów - jednak w dużo mniej tradycyjnym połączeniu. I choć przeważała jasna stonowana kolorystyka, nie mogło też zabraknąć mocnych akcentów w postaci modnych turkusów i fuksji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także