Dekoracje świąteczne z gwiazdą betlejemską: 15 najlepszych pomysłów

Dekoracje świąteczne z gwiazdą betlejemską: 15 najlepszych pomysłów

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
17 gru 2020 13:25

Zobaczcie pomysły na wykorzystanie poinsencji czyli gwiazdy betlejemskiej w pięknych, wiszących aranżacjach DIY. Można je zrobić własnoręcznie!

Przedstawiamy kilka pomysłów na magiczne, świąteczne dekoracje do zawieszenia na suficie, ścianie i drzwiach. 

Pomysł 1. Stroik z gwiazdą betlejemską

W okresie bożonarodzeniowym stroiki są wszechobecne. Z łatwością można przygotować taką piękną, świąteczną dekorację z poinsecją. Wystarczy zaopatrzyć się w dwa metalowe świeczniki w kształcie pierścienia, gwiazdę betlejemską, gałązki świerku i sosny, probówki, sznurek do wiązania, drut, świecę, szyszki oraz elementy dekoracyjne (np. bombki). Dodatkowo potrzebne są narzędzia, takie jak nożyce ogrodowe, wiertarka oraz drut.

Krok 1: Połącz oba świeczniki w kształcie pierścienia w górnej części, umieszczając pomiędzy nimi elementy trzymające konstrukcję (np. patyki). Doklej wysuszone gałązki świerku wzdłuż dolnych części pierścieni.

Krok 2: Za pomocą drutu przymocuj inne dodatki do podstawy pierścienia, np. gałązki sosny, bombki, szyszki. Przewlecz sznurek przez otwory w probówkach i umieść je na patyku.

Krok 3: Wlej wodę do probówek, przytnij przylistki gwiazdy betlejemskiej i umieść je w probówkach. Na koniec przymocuj świecę w świeczniku i powieś stroik. Wskazówka: aby uniknąć więdnięcia poinsecji, na kilka sekund tuż po przycięciu zanurz łodygi w ciepłej wodzie o temp. 60°C, a następnie przełóż je do zimnej wody.

Pomysł 2. Wisząca dekoracja 

Kiedyś zawieszaliśmy kartki świąteczne. Teraz wykorzystujemy ten pomysł również jako sposób na eksponowanie innych ozdób. Przycięte poinsecje umieszczone w probówkach wypełnionych wodą mogą zawisnąć pomiędzy szklanymi lub metalowymi elementami dekoracyjnymi. Roślinę możemy też zamieścić w  plastikowych lub ceramicznych rożkach, nadających się do zawieszenia.

Pomysł 3. Wisząca półka

Zimą poinsecje emanują świątecznym blaskiem w oknie. Ustawione na rustykalnej, drewnianej desce w przetartych glinianych doniczkach w towarzystwie szyszek, gałązek i czerwonej gwiazdy, przyciągają uwagę na tle naturalnych, postarzonych materiałów.

Pomysł 4. Rękawiczki od serca

Ta ręcznie wykonana dekoracja zachwyci każdego gościa i będzie ciepłym powitaniem. Dziergane rękawiczki z przyczepionymi serduszkami, wstążkami i frędzlami pełnią rolę doniczek. Poinsecję należy najpierw umieścić w plastikowej torebce zanim włoży się ją do rękawiczki. Można uatrakcyjnić dekorację umieszczając gałązki modrzewia na wieszaku.

Pomysł 5. Dekoracja ze starych łyżew

Wyciągnij z szafy stare łyżwy, wykorzystaj je do świątecznej dekoracji i przywołaj wspomnienia. Nawet jeśli ich już nie potrzebujesz, są zbyt cenne, by je wyrzucić. Umieść w nich poinsecje, dołóż gałązki sosny oraz ostrokrzewu i udekoruj szyszkami. Twoje łyżwy staną się atrakcyjną ozdobą w czasie Bożego Narodzenia.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także