×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Dom na święta w stylu Hamptons. 20 zdjęć, dużo inspiracji

Dom na święta w stylu Hamptons. 20 zdjęć, dużo inspiracji

Autor: Justyna Łotowska
03 gru 2021 13:10

Jak udekorować świątecznie salon i jadalnię w stylu Hamptons? Jak zaaranżować świąteczny stół w tym klimacie? Jeśli też kochasz elegancję pod znakiem Hamptons, zobacz tę piękną sesję zdjęciową!

Styl Hamptons jest elegancki, ale jednocześnie swobodny i nieco wakacyjny. Czy pasuje do zimowych, świątecznych aranżacji? Oczywiście! Biel, odcienie niebieskiego i srebro to idealny pomysł na urządzenie świątecznego domu!

Skąd wziął się styl Hamptons?

Hamptons to jeden z najbardziej lubianych stylów w aranżacji wnętrz. Swoją nazwę zawdzięcza ekskluzywnym nadmorskim kurortom usytuowanym wzdłuż wybrzeża Long Island na północy Nowego Jorku (m.in właśnie miejscowość Hamptons). To tutaj właśnie spędzają lato gwiazdy światowego kina i zamożni nowojorczycy. Malownicze nadmorskie miasteczka pełną są więc eleganckich domów, nieco w stylu nowojorskim, ale swobodniejszych i z przewagą marynistycznych klimatów. 

Styl Hamptons kilka sezonów temu dotarł także do nas i do dziś cieszy się wielką popularnością. Czym się charakteryzuje dom w stylu Hamptons?

1. Jasne kolory

Styl Hamptons wyróżnia jasna paleta barw, z przewagą bieli, beżu i jasnych błękitów. Do tego dochodzą mocne akcenty marynarskiego granatu, które tworzą kojarzące się z wakacjami i nadmorskim kurortem aranżacje. 

2. Naturalne materiały

Hamptons to styl, w którym dominują materiały z natury - drewno, kamień, rattan i wiklina oraz len czy żeglarskie płótno.

3. Klasyczne w stylu meble

W stylu Hamptons wyżej niż nowoczesność ceni się tradycyjne. Dlatego kształty mebli np. kanap czy foteli są raczej klasyczne, podobnie jak komody czy stoliki kawowe. Mogą się tu pojawić antyki i meble sprzed lat.

4. Marynistyczne dodatki i wzory

Typowe dla stylu Hamptons są biało-granatowe, marynarskie pasy. Chętnie wykorzystuje się marynistyczne i plażowe dodatki - liny okrętowe, sznury, muszle, figurki statków, motywy koników morskich, koralowców oraz latarni morskich. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także