×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Dywan w salonie. Te modele budzą emocje!

Dywan w salonie. Te modele budzą emocje!

Autor: Urszula Tatur
17 marz 2021 12:58
Aktualizacja: 17 marz 2021 20:54

Czy dywan, tak oczywisty element wyposażenia każdego wnętrza, może być dziełem dającym coś więcej niż tylko miękkie oparcie dla stóp, wyciszenie pomieszczenia i ocieplenie aranżacji? Oczywiście!

Dajmy się ponieść EMOCJOM

Każdy z nas, mimo różnego stopnia wrażliwości, patrzy na życie przez pryzmat emocji. Któż by jednak pomyślał, że ludzkie odczucia można uzewnętrznić poprzez oddanie ich w wariacjach aranżacyjnych. Ten pomysł niespodziewanie przyszedł do Magdy, założycielki marki Dywanowy, a z niego narodziła się niezwykle rzeczywista i inspirująca kolekcja EMOCJE. Na jej całość składają się trzy dywany o wiele mówiących nazwach: ZBLIŻENIE, DOTYK oraz RAZEM.

ZBLIŻENIE niczym ukojenie

ZBLIŻENIE to adekwatny do codziennej prozy życia zamysł dywanowy, który został stworzony z potrzeby bliskości. Na tej podłogowej ozdobie spotykają się ze sobą natura oraz uczucia. Kluczem do jego potęgi jest stonowana kolorystyka oraz różnica w wysokości runa ciętego i pętelkowego, które, dzięki niejednolitej teksturze, działa na nasze zmysły. Znaczącą rolę w tej dywanowej koncepcji odgrywają także oddające ludzką niepowtarzalność nieregularne rysy twarzy.

Założycielka marki Dywanowy swoimi dziełami chce nie tylko wzbogacić aranżację, ale przede wszystkim pragnie przekazać swoje przesłanie dotyczące bliskości, przywiązania do zmysłu dotyku i kontaktu, których, zdaniem Magdy, niesprawiedliwe w pędzącym świecie doznajemy coraz rzadziej.

Niech działa na nas DOTYK

Kolejny projekt z kolekcji EMOCJE o nazwie DOTYK kryje w sobie odzwierciedlenie ukojenia zarówno dla duszy, jak i dla ciała, czyli bliskość wyrażoną dotykiem. Podobnie jak ZBLIŻENIE, ta dywanowa koncepcja opiera się na organicznych, wypukłych formach runa wełnianego, dla których swoistym kontrastem jest przecinająca całą formę czarna wstęga w strukturalnej formie pętelek.

Cechą szczególną projektu DOTYK jest jego nienamacalna, ale zrozumiała każdemu abstrakcja, w której subtelna, choć jednocześnie kontrastowa gra kolorów doskonale oddaje emocjonalny zamysł tej niezwykle osobistej kolekcji.

Bądźmy RAZEM

Zamknięcie kolekcji EMOCJE jest równie fascynujące, co jej rozpoczęcie. Jak przekonuje właścicielka marki Dywanowy Magda Komorowska, w stworzeniu tego wzoru pomogło jej zrządzenie losu. Choć początkowo emocjonalna koncepcja zamknąć się miała w dwóch powyższych projektach, dywanowa wizjonerka poczuła pewien niedosyt, który zupełnie przypadkowo postanowiła pomóc jej zaspokoić młodsza córka.

Tak powstał dywan RAZEM, który jest kolorystycznie spójnym, ale jednocześnie odbiegającym formą od kolekcji dziełem miłości. Składają się na niego trzy przenikające się wzajemnie, organiczne kształty, które, choć odrębne, stanowią jedność. Cały zamysł jest wiernym odwzorowaniem rozwojowego, ale też pozwalającego na samodzielność bycia razem.

Kolekcja marki Dywanowy to przede wszystkim niecodzienna konwencja, jaką jest opowiedziana za pomocą dywanów opowieść o zbliżaniu się do siebie. Wyjątkowość tych dywanów nie umniejsza jednak ich jakości – produkty zostały wykonane z wysokogatunkowej wełny nowozelandzkiej, która nie tylko świetnie się prezentuje, ale także odznacza się wyjątkową trwałością. Niech EMOCJE zawładną Waszymi salonami!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także