×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Lustro w salonie. Piękny pomysł od polskich projektantów. Zobacz je!

Lustro w salonie. Piękny pomysł od polskich projektantów. Zobacz je!

Autor: Justyna Łotowska
10 gru 2021 14:11

W wyniku współpracy pracowni GieraDesign ze Studiem Szpunar powstały lustra, które przyciągają wzrok i zachwycają niebanalnym podejściem do dekoracji ścian. Zobaczcie nową kolekcję Cosmic!

Cosmic to kolekcja niezwykle dekoracyjnych luster pokrytych wzorami wywodzącymi się z op-artu. Naniesione paski poprzez deformację odbicia, dają efekt interferencji. Nadruk sprawia, że odzwierciedlenie jest rozmyte i poszatkowane, a pod odpowiednim kątem pewne jego obszary zaczerniają się.

Lustra i ich klimat nawiązują do planet. W kolekcji znajdują się: Neptune – jako błękitna planeta, Jupiter – planeta z niekończącymi się burzami i huraganami, Venus – planeta ognista i Mars – planeta czerwona.

To lustra dla miłośników nietuzinkowych wnętrz. Niczym abstrakcyjne obrazy doskonale sprawdzają się jako dekoracja zarówno wnętrz domowych, jak i przestrzeni publicznych. Dostępne w dwóch średnicach: fi 50 i 100 cm.

Pracownia luster GieraDesign to rodzinna manufaktura, która powstała, by połączyć rodzinne tradycje rzemieślnicze z zamiłowaniem do designu. Ma bogate doświadczenie w produkcji luster i pracy ze szkłem. Znajomość przekazywanych z pokolenia na pokolenie tajników warsztatu pozwala im tworzyć wyjątkowe produkty, których jakość i wzornictwo doceniają zarówno klienci, jak i profesjonaliści (lustra zdobyły nagrody w wielu prestiżowych konkursach branżowych, m.in. Red Dot Award 2020 i Must Have).

Szpunar Studio tworzą Nikodem Szpunar i Kamila Niedzwiedzka - projektanci, absolwenci wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz National College of Art and Design w Dublinie. Oboje mieszkają i pracują w Warszawie. Z przerwami współpracują ze sobą od 2010 roku. Razem zajmują się głównie projektowaniem mebli do produkcji przemysłowej oraz obiektami z pogranicza sztuki, łącząc indywidualne doświadczenia zawodowe meblarskie i odzieżowe. Ich projekty można było zobaczyć na międzynarodowych targach, wystawach i wydarzeniach branżowych od Berlina, Mediolanu, Londynu po Nowy Jork i Japonię. Nikodem otrzymał w tym roku tytuł „Designer Roku 2021” od Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także