Modny naturalny salon. Piękne aranżacje, dużo zdjęć z roślinami

Modny naturalny salon. Piękne aranżacje, dużo zdjęć z roślinami

Autor: Justyna Łotowska
08 sty 2021 09:25

Modny salon jest naturalny, jasny, pełen żywych roślin i zieleni. Jak urządzić przyjazne wnętrze w stylu eko? Nasze aranżacje w tym pomogą!

Salon w stylu naturalnym to ciągle jeden z najmodniejszych stylów aranżacji wnętrz. Dlaczego? To proste - żywe rośliny, zieleń, zwłaszcza w połączeniu z bielą, jasne tonacje z odrobiną koloru, biophilic design i wzory botaniczne nigdy się nie starzeją, bo zwyczajnie zawsze czujemy się w nich dobrze. Potrzeba przebywania w przyjaznym, bliskim naturze otoczeniu jest w nas silna niezależnie od chwilowych mód czy trendów. 

Czytaj też: Modny salon: 12 pięknych wnętrz z roślinami

Mieszkanie inspirowane naturą jest urządzone w oparciu o prostotę. Mimo tego z pewnością nie jest przy tym minimalistyczne ani chłodne, a wręcz przeciwne - przyjazne i nastrajające optymistycznie do życia. Urządzisz je używając materiałów pochodzących z natury, takich jak drewno, bliskich naturze kolorów ziemi czy botanicznych oraz żywych roślin. Paleta kolorów eko to oczywiście biała baza, beże czy brązy, szarości, odcienie drewna, ale także nasycona zieleń czy błękity kojarzone z odcieniem nieba czy morza. 

Więcej o zieleni we wnętrzach: Modny salon: butelkowa zieleń - z czym ją łączyć? Piękne zdjęcia!

Mieszkanie zaprojektowane w duchu biophilic design staje się swego rodzaju ogrodem sensorycznym. Ważne są tu wszystkie wzrokowe i pozawzrokowe bodźce. Przestrzeń ma działać na każdy zmysł. Stąd warto do niej wprowadzić m.in. zapach olejków eterycznych i żywych kwiatów, dźwięk szumiącej wody, doniczki ze świeżymi ziołami. 

Zobacz również: 5 pomysłów na kwietniki w stylu skandynawskim + ceny

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także