Modny salon: 12 pięknych wnętrz z roślinami

Modny salon: 12 pięknych wnętrz z roślinami

Autor: Justyna Łotowska
24 wrz 2020 09:20

Szukacie pomysłu na żywą zieleń we wnętrzu? Mamy dla was 12 pięknych salonów, w których rośliny są naprawdę piękną ozdobą. Zobaczcie je wszystkie!

Biophilic design czyli aranżacja wnętrz z użyciem żywych roślin to trend, który opanował nie tylko biura, ale i mieszkania Polaków. Wprowadzenie do domu roślinności to same zalety - zaspokaja podstawowe potrzeby człowieka, takie jak kontakt ze światłem słonecznym, i naturą, potrzeba ciszy, kontaktu z bliskimi przyrodzie materiałami czy kolorami, które pobudzałyby nasz mózg do pracy.  Rośliny w domu mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Co nie mniej istotne - wiele z nich znakomicie oczyszcza miejskie powietrze. A co więcej - znakomicie się prezentują we wnętrzu!

Do najpopularniejszych sposobów na wprowadzenie roślin do wnętrza, oprócz popularnych roślin doniczkowych należą też lasy w słoiku (zamknięte ekosystemy, łatwe w uprawie), kokedamy (wiszące ogrody), uprawa hydroponiczna (uprawa w keramzycie, bez ziemi, sposób dobry dla alergików), ściany z mchu (mech stabilizowany, farbowany) oraz biotable (las w słoiku, który jest funkcjonalnym stołem/biurkiem do pracy i relaksu, samowystarczalny ekosystem).

Przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych salonów, w których królują naturalne rośliny! Patrzcie i inspirujcie się!

Czytaj także: Modny salon - 12 pomysłów na rośliny we wnętrzu

Zobacz również: Ściana za telewizorem: 12 świetnych pomysłów do salonu. Zobacz zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także