PARTNER PORTALU
Obrazy abstrakcyjne: 10 pomysłów na piękną dekorację ścian w salonie

Obrazy abstrakcyjne: 10 pomysłów na piękną dekorację ścian w salonie

Autor: Ewa Kozioł
17 wrz 2020 15:07

Obrazy abstrakcyjne to świetny wybór zarówno do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, jak również bardziej tradycyjnych. W każdym zaprezentuje się pięknie. Nada też przestrzeni indywidualnego charakteru. 


Nowoczesność i tradycja

Bardzo efektownym zabiegiem w wystroju wnętrz jest zestawienie na zasadzie kontrastu piękna sztuki abstrakcyjnej z jej dekoracyjnym przeciwieństwem, na przykład drewnianą szafką z lat osiemdziesiątych. Tradycyjny wystrój wnętrza możemy wówczas dopełnić odnowionym parkietem, ułożonym w jodełkę. Ściany pomalujmy na biało i na nich wyeksponujmy obraz. Warto pamiętać, że biel nie współgra ze sztuką, a oddaje jej pierwszorzędną rolę. Całość, wraz z zielonymi roślinami oraz dobranym pod kolor obrazu jasnoszarym fotelem, stworzy spójną, minimalistyczną całość.

Sztuka abstrakcyjna jest doskonałym wyborem, gdy pomieszczenie wymaga kolorowego akcentu dopełniającego oraz ożywiającego nieco spokojne wnętrze. Barwny obraz, na zasadzie kontrastu, dodaje wnętrzu ekspresji.

Nowoczesne wnętrza 

W nowoczesnych wystrojach wnętrz, malarstwo abstrakcyjne tworzy głębię w przestrzeni. Sztuka abstrakcyjna Doroty Łapy-Maik jest doskonałym wyborem, gdy wnętrze wymaga kolorowego elementu. Otwarta, płynna kompozycja nie zdominuje narracji pomieszczenia, lecz pomoże stworzyć w nim ruch oraz ożywczą głębię.

Połączenie sztuki z roślinnością

Wykorzystanie roślin wewnętrznych jest jednym z najbardziej orzeźwiających pomysłów na aranżację wnętrz. Zwłaszcza, kiedy połączymy je ze sztuką, aby pokazać piękno i podkreślić wyrazistość przestrzeni. Urządzenie wnętrza sztuką oraz roślinami może polegać na ich wzajemnym uzupełnieniu w kontekście podobnego kształtu. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także