Piękny dywan do salonu. Przegląd nowości ze sklepów!

Piękny dywan do salonu. Przegląd nowości ze sklepów!

Autor: Justyna Łotowska
05 maj 2022 08:41

Szukasz dywanu do salonu? IKEA, Komfort, Dywanopol, Dekoria, Homla, a może jeszcze inna marka? Przejrzeliśmy oferty kilku fajnych sklepów z dywanami w poszukiwaniu nowości. Oto nasz przegląd tego, co najciekawsze!

  • Jeśli dywan kupujesz do strefy wypoczynkowej, wybierz taki, który będzie wystawał poza obrys kanapy czy fotela.
  • Dobrym wyborem będzie dywan z tworzywa, który łatwo utrzymać w czystości. Sprawdzony materiał to np. polipropylen. Jeśli wolisz naturalne materiały, wybierz wełnę, jedwab lub bawełnę. 
  • W najnowszych kolekcjach dominują przede wszystkim dywany w stonowanych barwach: beżach, brązach, szarościach czy bieli oraz dywany w gamie niebieskiej.
  • Inny artykuł: Jak wybrać idealny dywan? 10 świetnych zdjęć salonu z dywanem

Szukasz fajnego pomysłu na dywan do salonu? Zajrzyj do naszego przeglądu. Zebraliśmy aż 20 pięknych modeli z polskich sklepów! Podajemy też ceny dywanów do salonu!

Jaki rozmiar dywanu do salonu wybrać?

Jakie wymiar powinien mieć dywan, aby dobrze się prezentował w salonie? Na pewno nie powinien być za mały! Jeśli dywan kupujesz do strefy wypoczynkowej (czyli tam, gdzie masz kanapę i stolik kawowy), wybierz koniecznie taki, który będzie wystawał poza obrys kanapy czy fotela.

Możesz też w salonie, zwłaszcza dużym, postawić na więcej niż jeden dywan - wtedy wyodrębnisz od siebie różne strefy funkcjonalne, co przyda się zwłaszcza w otwartej przestrzeni. W małym salonie możesz położyć dywan w taki sposób, aby wchodził pod przednie nogi sofy lub narożnika.

W klasycznym wnętrzu dobrym pomysłem jest duży dywan zajmujący większą część pokoju. W nowoczesnym salonie wystarczy dywan w strefie wypoczynku, przy kanapie lub narożniku, pod stolikiem kawowym

Dywan może być w takim samym kolorze co zasłony oraz poduszki. Może mieć także zupełnie inny wzór i kolor, dopasowany na przykład do wykończenia ścian lub podłogi.

Z jakiego materiału dywan?

Kolejnym ważnym aspektem jest materiał, z jakiego wykonany jest dany dywan. Salon to pomieszczenie, w którym spędza się dużo czasu w rodzinnym gronie. Nie trudno w nim więc o zabrudzenia na podłodze — sok wylany przez dziecko czy błoto naniesione przez psa… Lepiej więc zrezygnować tu z różnego typu „włochatych” czy wykonanych z pluszu chodników. Dobrym wyborem będzie dywan z tworzywa, który łatwo utrzymać w czystości. 

Jaki kolor dywanu do salonu?

W najnowszych kolekcjach dominują przede wszystkim dywany w stonowanych barwach: beżach, brązach, szarościach czy bieli. Bardzo popularne są także dywany z motywem roślinnym, które doskonale wpisują się w aktualnie najmodniejsze trendy wnętrzarskie. Absolutnym hitem są dywany przypominające pokryte akwarelami płótno, które pięknie urozmaicają każdą przestrzeń, nadając jej niepowtarzalnego stylu.

Z mody nie wchodzą również wzory marokańskie i etniczne. Zdobione nimi dywany wnoszą do aranżacji nietuzinkowego charakteru. W nowoczesnych wnętrzach idealnie sprawdzą się zaś dywany w figury geometryczne.

Jeszcze więcej dywanów? Sprawdź ten artykuł: Jaki dywan w salonie? Aż 18 modnych i kolorowych wzorów

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także