Przytulny salon. 12 pomysłów na urządzenie. Fajne zdjęcia!

Przytulny salon. 12 pomysłów na urządzenie. Fajne zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
11 sty 2021 11:54

Przytulny salon sprzyja wypoczynkowi. Podpowiadamy jak zbudować ciepłą atmosferę w pokoju dziennym.

W każdym domu salon jest miejscem szczególnym. To tutaj wypoczywamy, prowadzimy rodzinne rozmowy, spotykamy się ze znajomymi, świętujemy i spędzamy większość wolnego czasu. Salon to wizytówka i jednocześnie serce naszego domu, dlatego warto dołożyć starań, aby jego klimat odpowiadał pełnionym funkcjom.

Atmosferę przytulności zbuduje drewno i cegła. To materiały, które mają szczególna moc ocieplającą każdą aranżacje. Drewno i jego imitacje to doskonały sposób na modną podłogę, a ułożone we francuską jodełkę deski to prawdziwy hit. Poza drewnianą podłogą, warto wyeksponować jego rysunek na jednej ze ścian, np. za kanapą czy telewizorem. Drewniana ściana może też skrywać praktyczne półki. W roli przytulnej dekoracji sprawdzi się także cegła, która wniesie także do salonu nieco industrialną nutkę.

Ocieplającą moc mają także tkaniny. Przytulności salonowi dodadzą zasłony, dekoracyjne poduchy i dywan. Tkaniny to dobra dekoracja w każdym pomieszczeniu, ale też pewna funkcjonalność. Eleganckie zasłony ozdabiają okna, dekoracyjne poduszki przykrywają fotele i sofy, a dywan ochroni podłogę. Tkaniny wraz z meblami oraz dodatkami budują aranżację wnętrza. Ponadto poprawiają akustykę, zawieszone w oknie chronią przed nadmiarem światła oraz dodają komfortu. Warto więc umiejętnie dobrać je do danego wnętrza – dla własnej wygody i dobrego samopoczucia. 

W przytulnym salonie nie może też zabraknąć wygodnej kanapy oraz kominka. To on stanowi centrum aranżacji strefy wypoczynkowej w domach jednorodzinnych. I bez względu na to czy będzie to tradycyjna zabudowa kominkowa czy może nowoczesny biokominek - zawsze będzie on niepowtarzalnym atutem tego typu wnętrz. Ustawienie w jego pobliżu wygodnego wypoczynku to zazwyczaj kropka nad i salonowej aranżacji.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także