Rośliny w salonie. Praktyczny poradnik dla początkujących, dużo zdjęć!

Rośliny w salonie. Praktyczny poradnik dla początkujących, dużo zdjęć!

Autor: Urszula Tatur
19 kwi 2021 10:55

Wiosna to doskonały czas na przesadzanie kwiatów i poszerzanie swojej kolekcji. Teraz wszyscy ci, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z hodowlą roślin, zamiast kupować pierwsze okazy, mogą zabrać je do domu z Punktów Adopcji WOKAS.

Przede wszystkim podłoże

Początkujący ogrodnicy niejednokrotnie nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważną rolę odgrywa podłoże doniczkowe. Chcąc zadbać o prawidłowy rozwój kwiatów, należy przede wszystkim przesadzić je do odpowiedniej wielkości doniczki, w której znajdzie się dobra jakościowo ziemia. – Zawsze po zakupie nowych roślin, zwłaszcza w doniczkach z typowo hodowlanym podłożem, zostawiam je na dwa tygodnie odpoczynku w nowym miejscu – mówi Joanna Marciniak-Wróblewska redaktor naczelna studia Green Canoe. – Kiedy widzę, że kwiaty się już zaadaptowały, daję im to, co najlepsze, czyli podłoże, bo według mnie to klucz do szczęścia rośliny. Jeśli dodać do tego prawidłowe nawilżanie i podlewanie – mamy szansę na ogrodniczy sukces – dodaje Marciniak-Wróblewska.

Dopasowanie roślin do wnętrza

Poza podłożem ważne są walory miejsca, w którym planujemy hodować nasze rośliny. Tak popularne obecnie monstery czy zamiokulkasy nie przepadają za słońcem, dlatego najlepiej znaleźć dla nich miejsce w lekkim półcieniu. Dodatkowo, rośliny te mogą osiągnąć dość znaczące rozmiary, więc potrzebują większych przestrzeni. W niewielkich mieszkaniach sprawdzą się natomiast bardzo łatwa w uprawie – zwłaszcza dla początkujących – sansewieria gwinejska oraz grubosz, czyli tzw. drzewko szczęścia, które potrzebuje dużo słońca i umiarkowanego podlewania. Świetnym wyborem będą też kaktusy, sukulenty czy storczyki.

Rośliny na start

Zamiast kupować nowe rośliny do mieszkania, warto rozejrzeć się za kwiatami, które można zaadoptować. Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie Punktów Adopcji Roślin WOKAS zlokalizowanych w wybranych marketach Bricomarché na terenie sześciu polskich miast – Gdyni, Poznania (Galeria Pestka), Wrocławia, Pszczyny, Skierniewic i Siemianowic Śląskich. Powstały one z myślą o poszukiwaniu nowego domu dla roślin doniczkowych, dlatego każdy może zabrać ze sobą pozostawione tam okazy. Podobnie osoby, które nie „mają ręki do kwiatów”, zamiast wyrzucać niechciane rośliny, mogą pozostawić je w Punktach Adopcji Roślin, dając im szansę na drugie życie. Dodatkowo, ci, którzy zdecydują się zaadoptować nową roślinę, otrzymają rabat na zakup ziemi z linii SMART, która idealnie przyda się podczas przesadzania nowego nabytku i ułatwi proces jego adaptacji w nowym miejscu. Kupon upoważnia do otrzymania 50% rabatu na zakup ziemi uniwersalnej SMART o pojemności 5L.

 

 

WOKAS SMART to jedyna ziemia na rynku, która posiada składniki odżywiające roślinę nawet do 9 miesięcy oraz utrzymuje dłuższe nawodnienie korzeni. Produkty marki WOKAS są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także pozbawione zanieczyszczeń, co zostało potwierdzone certyfikatem jakości ISO gwarantującym najwyższy poziom kontroli wyrobów. Dzięki mobilnej aplikacji WOKAS pomaga również w codziennej pielęgnacji roślin, sprawiając, że staje się ona nie tylko łatwiejsza, ale i przyjemniejsza.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także