Rośliny w salonie są modne! Aż 25 zdjęć z wnętrz!

Rośliny w salonie są modne! Aż 25 zdjęć z wnętrz!

Autor: Justyna Łotowska
09 marz 2021 10:53

Domowe rośliny to w 2021 roku najmodniejszy pomysł na dekorację salonu. Ładnie się prezentują, dodają nam pogody ducha i optymizmu, a dodatkowo oczyszczają powietrze! Poznajcie kilka najpopularniejszych roślin doniczkowych i zobaczcie, jak pięknie wyglądają w salonie!

Jakie kwiaty doniczkowe są obecnie najpopularniejsze we wnętrzach? Zobaczcie!

Fot. Unsplash.com
Fot. Unsplash.com

Monstera

Prawdziwa królowa roślin doniczkowych. W dobrych warunkach może urosnąć do naprawdę wielkich rozmiarów. Zdecydowanie najmodniejsza roślina do domu, zarówno jako żywy kwiat, jak i wzór na tapecie, zasłonach czy czy w dodatkach. 

Fot. Unsplash.com
Fot. Unsplash.com

Fikus lirolistny (fikus dębolistny)

Przepiękna domowa roślina. Świetna ozdoba wnętrza, a przy tym kwiat oczyszczający powietrze z toksyn. Zachwyca przede wszystkim dużymi liśćmi o ciekawym kształcie, przypominającym lirę. Można go też formować jako drzewko. 

Dracena

Bardzo wytrzymała roślina, która "przetrzyma" nawet bardzo początkującego ogrodnika. Łatwa w pielęgnacji, dodatkowo oczyszcza powietrze. 

Fot. Leroy Merlin
Fot. Leroy Merlin

Bananowiec

Jedna z najmodniejszych roślin do wnętrz. Szybko rośnie i odwdzięcza się pięknymi wielkimi liśćmi. 

Fot. Leroy Merlin
Fot. Leroy Merlin

Daktylowiec (różne odmiany)

Rodzaj wiecznie zielonej palmy, która pochodzi z północnej Afryki, z Azji i Wysp Kanaryjskich. Jako palma potrzebuje wolnej przestrzeni do swobodnego wzrostu, dlatego donicę powinno się ustawić w miejscu nieco oddalonym od innych gatunków. Roślina preferuje pomieszczenie ciepłe, widne i słoneczne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także