Rośliny we wnętrzu. 20 pomysłów na domową dżunglę. Piękne zdjęcia!

Rośliny we wnętrzu. 20 pomysłów na domową dżunglę. Piękne zdjęcia!

Autor: Justyna Łotowska
06 kwi 2022 11:28

Kwiaty doniczkowe we wnętrzu od dawna przeżywają prawdziwy boom! Lubimy je za to, że dają nam namiastkę bliskości natury, ale domowe rośliny są też po prostu bardzo modne. Jakie rośliny doniczkowe warto mieć w salonie oraz jak je ładnie wyeksponować? Mamy 10 dobrych pomysłów z polskich mieszkań!

Rośliny doniczkowe są bardzo modnym elementem wystroju wnętrz. Skąd ta popularność? Kwiaty doniczkowe dodają aranżacjom domowego ciepła, oczyszczają powietrze i wprowadzają klimat niczym z wiejskiej rezydencji. 

Jakie rośliny domowe warto hodować w domu?

Dzisiaj lubimy przede wszystkim te duże, np. rozłożyste paprocie i monstery. Popularne rośliny domowe w salonie to także dracena i skrzydłokwiat, które oczyszczają powietrze. Cenione są także kwiaty doniczkowe z ozdobnymi liśćmi, np. aloes czy zamiokulkas oraz sukulenty, które nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. A co na taras i balkon? Tu sprawdzą się piękne rośliny doniczkowe kwitnące, takie jak hortensje i orchidea.

Rośliny pozytywnie wpływają na samopoczucie. Poprawią nastrój i koncentrację. Wyciszają i uspokajają. Ich obecność sprzyja lepszemu zdrowiu i relaksowi oraz koi nerwy. Co więcej, wiele odmian kwiatów domowych nawilża i oczyszcza powietrze ze smogu, grzybów i drobnoustrojów.

Do popularnych roślin doniczkowych należą także różne odmiany zielistków, trzykrotki czy efektowne papirusy, czyli cibory. Dobrym pomysłem będzie bardzo dekoracyjna smużyna płożąca, która pięknie się prezentuje np. pod sufitem. Idealnym wyborem jest również popularna pilea, zwana też pieniążkiem – śliczna roślina doniczkowa o okrągłych, ozdobnych liściach. Znakomitym towarzyszem w salonie będzie też paproć, która nie tylko fantastyczne się prezentuje, ale także oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń.

Czytaj też: Rośliny w salonie są modne! Aż 25 zdjęć z wnętrz!

Bardzo nas cieszy ta popularność żywych roślin domowych. Kwiaty i rośliny doniczkowe to prawdziwy lek na stresy i zmartwienia szybko pędzącego przed siebie świata. Nieważne czy zdecydujemy się na pojedyncze rośliny w doniczkach, miniszklarnie do uprawy warzyw i ziół czy też postawimy na imponujące ściany zieleni - ważne że odrobina natury znajdzie drogę do naszego mieszkania i naszego serca.

Zobaczcie, jak pięknie prezentują się naturalne rośliny w najnowszych propozycjach aranżacji wnętrz!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także