Salon z dywanem. Piękne zdjęcia, same dobre pomysły

Salon z dywanem. Piękne zdjęcia, same dobre pomysły

Autor: Justyna Łotowska
07 sty 2021 08:50

Dywan w salonie zdobi wnętrze, ociepla je i wycisza. Sprawdzi się w klasycznej, ale i nowoczesnej aranżacji. Wybraliśmy 10 pięknych realizacji salonów z dywanem!

Jaki dywan wybrać do salonu? Wszystko zależy od wielkości i stylu naszego pokoju dziennego oraz od budżetu, jaki przewidujemy na zakup naszego dywanu. W największym skrócie - do dyspozycji mamy dywany wykonane z naturalnych lub sztucznych materiałów. Naturalne materiały to wełna, bawełna i jedwab. Są to dywany droższe niż ich odpowiedniki ze sztucznego tworzywa. Cechuje je wysoka jakość, różnią - właściwości. 

Czytaj też: Jaki dywan w salonie? Aż 18 modnych i kolorowych wzorów

Dywany wełniane sa bardzo wytrzymałe, trwałe i odporne na zabrudzenia, świetnie izolują od niskiej temperatury, wyciszają, wchłaniają wilgoć. Są natomiast nieodpowiednie dla alergików. Dywany bawełniane są z pewnością mniej trwałe, podobnie jak dywany jedwabne, jednak z pewnością znajdą swoich zwolenników wśród tych z nas, którzy cenią naturalne materiały. Wiele z tych dywanów jest ręcznie tkanych - wtedy ich cena będzie jeszcze wyższa.

Więcej o dywanach do salonu: Dywan z motywem dżungli: 5 pomysłów z polskich sklepów

Dywany wykonane ze sztucznych materiałów są zwykle zdecydowanie tańsze. Do najpopularniejszych materiałów należą propylen, poliamid, akryl, poliester i wiskoza. Takie dywany są odpowiednie dla alergików, mogą całkiem udanie naśladować wełnę czy jedwab, cieszą oko mnogością kolorów. 

Zobacz również: Dywan w salonie. 10 wnętrz w nowoczesnym stylu

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także