PARTNER PORTALU
Szybkie metamorfozy salonu: postaw na kolor

Szybkie metamorfozy salonu: postaw na kolor

Autor: Urszula Tatur
09 sty 2015 15:48

Co zrobić by szybko i niedrogo odmienić wygląd własnego salonu? Z pomocą przyjdą kolorowe meble i dodatki. Zobaczcie jak kolor może zmienić mieszkanie.

Jak szybko i niedużym kosztem zmienić wygląd naszego mieszkania? Najprostszym sposobem będzie ożywić je kolorem. Intensywne czerwienie, ekspresyjne pomarańcze czy głębokie turkusy z pewnością odmienią naszą przestrzeń życiową, dodając jej energii oraz charakteru.

Kolor do salonu, jak i innego rodzaju wnętrz możemy wprowadzać na różne sposoby. Wśród nich trzy cieszą się największą popularnością. Pierwszym z nich będzie zdecydowanie się na kolorową farbę bądź tapetę. I choć przemalowanie ścian kojarzy się nam z generalnym remontem, to przecież udekorowanie jednej z nich wymaga naprawdę niedużego czasu pracy, a do tego niewiele kosztuje – nawet, gdy zlecimy to fachowemu wykonawcy. Intensywny kolor na ścianie w salonie na pewno radykalnie odmieni jego wygląd.

Drugim ze sposobów będzie zakup kolorowego mebla. Nie musi to być od razu droga sofa, choć ta niewątpliwie podniesie walory estetyczne naszego salonu. Wystarczy, gdy zdecydujemy się na niewielki fotel, komódkę czy szafeczkę w ulubionej barwie. Możemy też odrestaurować nasz stary mebel i poprzez zmianę koloru nadać mu zupełnie nowe życie. I choć będzie to nas kosztować nieco pracy, to satysfakcja z posiadania samodzielnie odrestaurowanego mebla na pewno zrekompensuje wszelki trud.

Trzecim i ostatnim sposobem, by w sposób szybki i stosunkowo niedużym nakładem finansowym odmienić wygląd naszego salonu, będzie wprowadzenie kolorowych dodatków. Z jednej strony możemy nabyć całkiem nowe bibeloty w naszym ulubionym odcieniu, z drugiej – pokusić się o samodzielne uszycie kolorowych poszewek dekoracyjnych czy patchworkowej narzuty. Pomysłów na barwne dekoracje jest naprawdę wiele. Zawsze jednak pamiętajmy, by trzymać się wybranej gamy kolorystycznej i nie przesadzić z nadmiarem odcieni.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także