×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Tak warto urządzić salon! Las i zieleń - gorący trend 2021. Piękne zdjęcia!

Tak warto urządzić salon! Las i zieleń - gorący trend 2021. Piękne zdjęcia!

Autor: Justyna Łotowska
08 cze 2021 11:07

Rok 2021, podobnie jak 2020, to rok natury i motywów botanicznych i przyrodniczych w aranżacji wnętrz. Coraz częściej jednak odchodzimy od popularnych wzorów jak monstera czy palma na rzecz inspiracji rodzimą, polską przyrodą.

Liście brzozy i dębu zamiast palmowych, szyszki zamiast flamingów i dębowe drewno w naturalnym wybarwieniu zamiast egzotycznego mangowca. W tym roku warto postawić na inspiracje rodzimą przyrodą. Zabieramy Was na małą wycieczkę do lasu, który o każdej porze roku zachwyca w unikalny sposób – dokładnie tak, jak może zachwycać Twoje mieszkanie.

Trendy 2021 - drewno

Naturalne, drewniane meble to ponadczasowy klasyk – są trwałe i wnoszą do wnętrza przytulność. Jeśli nie czujesz się dobrze w rustykalnych klimatach, postaw na drobne elementy, np. ramki do zdjęć lub stolik pomocniczy. Nie obawiaj się jednak eksperymentować – drewniane elementy mogą później świetnie prezentować się także w skandynawskich lub industrialnych aranżacjach.

Trendy 2021 - kolor zielony

Nieustannie na topie jest teraz butelkowa zieleń, ale warto pamiętać o tym, że leśna paleta barw oferuje znacznie więcej możliwości. Głęboki szmaragd, soczysta zieleń, oliwkowy… to zaledwie początek. W naturze znajdziesz wszelkie odcienie i ich kombinacje, możesz więc wybrać ulubiony lub dopasować zielone dodatki do swojej przestrzeni. To same korzyści: ten kolor nie tylko pięknie wygląda, ale ma też właściwości uspokajające.

Trendy 2021 - motywy leśne

Ptaki, jelenie, chrząszcze i żuki – zupełnie nie sprawią kłopotu, kiedy zamieszkają na tekstyliach, wieszakach lub ozdobią regał z książkami. Leśne stworzenia to niebanalny motyw, który docenią wszyscy poszukujący oryginalności.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także