Tkaniny w salonie. Modne zasłony, firany, rolety. Zobacz zdjęcia!

Tkaniny w salonie. Modne zasłony, firany, rolety. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
16 kwi 2021 09:57

Tkaniny w salonie to sposób na ciepłe i przytulne wnętrze. Modne zasłony, zwiewne firany, czy też rolety sprawdzą się w każdej stylistyce.

Tkaniny wraz z meblami oraz dodatkami budują aranżację wnętrza. Ponadto poprawiają akustykę, zawieszone w oknie chronią przed nadmiarem światła oraz dodają komfortu. Warto więc umiejętnie dobrać je do danego wnętrza. Rozmawiając o tkaninach we wnętrzu, trzeba zdać sobie sprawę, że są one wszechobecne. Te najbardziej rzucające się w oczy to dekoracje okienne, czyli zasłony, firany i rolety. 

Zobacz też: Kolor w salonie. 13 świetnych aranżacji. Zobacz zdjęcia!

Tkanina zastosowana w dekoracji okna musi współgrać z wystrojem pokoju oraz jego charakterem. Dekoracje okienne pozwalają na regulację ilości światła w pomieszczeniu, wpływają na akustykę, ale przede wszystkim budują elegancki i przytulny klimat. Materiały wykorzystywane w dekoracji okien to zarówno eleganckie firany z wyrazistymi zasłonami, jak i praktyczne rolety.

Czytaj także: Sofa w małym salonie. 12 pomysłów projektantów wnętrz

Dobór odpowiedniej dekoracji okiennej w głównej mierze zależy od stylu wnętrza. W tych o nowoczesnym charakterze świetnie sprawdzi się prosta firana, która będzie dopełnieniem wnętrza utrzymanego w stonowanej kolorystyce. W pomieszczeniach nieco bardziej klasycznych warto natomiast postawić na zasłony w asyście gustownych firan. Rustykalne wnętrza to zaś idealne miejsce na zastosowanie rolet rzymskich.

Polecamy w serwisie: Ściana za telewizorem. Najlepsze pomysły, świetne zdjęcia

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także