Trendy 2021: zasłony w salonie znowu modne! Zobacz zdjęcia

Trendy 2021: zasłony w salonie znowu modne! Zobacz zdjęcia

Autor: Urszula Tatur
10 sty 2021 10:52

Zasłona to najbardziej klasyczna i elegancka dekoracja okna. Odpowiednio dobrana, wpisze się zarówno w styl tradycyjny, jak i nowoczesny.

Aranżacja okna odgrywa bardzo istotną rolę w urządzaniu wnętrz. Nie tylko pozwala dopełnić wystrój pomieszczenia, ale również pełni wiele funkcji praktycznych, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. To dlatego tak istotny jest jej prawidłowy dobór. W modnym salonie warto postawić na zasłony, które po latach wracają do łask. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że pozostaną z nami na dłużej.

Wybór odpowiedniej zasłony warto uzależnić od funkcji, którą będzie ona pełnić we wnętrzu. Zasłona może bowiem być nie tylko efektowną dekoracją, ale także chronić pomieszczenie przed słońcem i zapewniać domownikom prywatność. Zasłony muszą być ponadto dobrane do stylu wnętrza, w którym się znajdują. W przypadku klasycznych pomieszczeń najlepiej sprawdzą się eleganckie i wzorzyste zasłony z grubszych materiałów. Nowoczesne i minimalistyczne wnętrza to z kolei miejsce dla gładkich, jednokolorowych zasłon. 

 Do wyboru jest kilka rodzajów zasłon:

• Zasłony na taśmie – są gwarancją efektu pięknych, naturalnych fałd i nie wymagają pracochłonnego upinania.

• Zasłony na kółkach – zapewniają elegancki wygląd, ładne układanie się tkaniny w głębokie fałdy, szybki montaż oraz wygodę użytkowania.

• Zasłony na kanale z grzywką – tworzą przytulny klimat wnętrza. Świetnie sprawdzą się w stylu rustykalnym, romantycznym czy prowansalskim.

• Zasłony na szelkach – ich nowoczesny charakter sprawia, że pasują do każdego pomieszczenia, również kuchni.

• Zasłony panelowe – wykonane z dwóch lub więcej paneli o nieszablonowym designie będą świetnym dopełnieniem nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także