Wielkanocne dekoracje - dodatki w naturalnym klimacie

Wielkanocne dekoracje - dodatki w naturalnym klimacie

Autor: Anna Usakiewicz
17 kwi 2019 11:00

Bliskość obcowania z naturą niesie radość i poczucie wewnętrznej harmonii - wszystko to, czego życzymy sobie nawzajem, składając świąteczne życzenia.

Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na chwile sielskiego relaksu w domku na wsi, zaprośmy jasne barwy i klasyczne dekoracje do swojego wnętrza, aby stworzyć naturalnie piękną aranżację.

Zaproszenie do stołu

Wytchnienie od zgiełku codzienności to przede wszystkim możliwość niespiesznego spędzania czasu z bliskimi. W czasie świąt, rodzinne chwile zazwyczaj upływają przy wspólnym stole, który staje się centralnym miejscem domu. Nakrycie stołu powinno być odświętne i estetyczne - zachęcające do zajęcia przy nim miejsca.

Jak stworzyć aranżację, która nada uroczysty charakter posiłkom, a jednocześnie podkreśli ciepłą i rodzinną atmosferę? Propozycja home&you to połączenie elementów wprost ze stylu rustykalnego: drewnianych figurek, wiklinowego kosza i białej, delikatnie zdobionej zastawy, ze zdecydowanie bardziej ozdobnymi elementami: złotymi sztućcami i mocno połyskującymi bieżnikami. To wszystko tworzy nowoczesną aranżację - odświętną, lecz bez zbędnego przepychu.

Inspiracje z natury

Drewno przypomina o przyjemności obcowania z naturą i tradycyjnym rzemiośle. Kojarzy się też z niespiesznym, spokojnym życiem na wsi. Dekoracje wykonane z drewna, słomy, czy wikliny oczarowują swoją prostotą i pięknem, a przy tym tworzą ciepłą i przytulną atmosferę domowego wnętrza.

Symbole w nowej odsłonie

Odwołania do tradycji to podstawowy element świąt. Zajączek, choć najmłodszy ze wszystkich wielkanocnych symboli, zadomowił się w Polsce na dobre, jako znak odradzającej się przyrody i wiosennej aktywności. Najmłodszym, ten świąteczny pupil, przypomina o ukrytych upominkach i czekoladowych smakołykach. Uroczego zajączka nie może też zabraknąć w postaci dekoracji. Tradycyjna symbolika w nowej odsłonie to figurki w kolorze złota, które dotychczas było zarezerwowane dla świąt grudniowych, a obecnie to trend popularny niezależnie od pory roku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także