15 najpiękniejszych salonów 2020 roku. Zobacz zdjęcia!

15 najpiękniejszych salonów 2020 roku. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
02 sty 2021 19:43

Salon to przestrzeń, która w minionym odegrała kluczową rolę w naszych domach i mieszkaniach. Zobaczcie top 15 najpiękniejszych, zdaniem redakcji, salonów minionego roku.

Salon to przestrzeń, która w minionym odegrała kluczową rolę w naszych domach i mieszkaniach. Zamknięci w czterech kontach to właśnie w pokoju dziennym spędzaliśmy najwięcej czasu. Nic więc dziwnego, że jego aranżacji poświęcaliśmy najwięcej uwagi. Świadczy o tym fakt, że to właśnie salonowe aranżacje cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników portalu dobrzemieszkaj.pl.

Jak urządzaliśmy salony w minionym roku? Realizacje czołowych architektów i projektantów wnętrz zdradzają, że poszukiwaliśmy piękna, prostoty i spokoju. Salon, jak i cała przestrzeń mieszkalna, miał być dla nas schronieniem przed pandemią, miejscem wypoczynku, udomowioną oazą. Stąd z jednej strony dominował trend naturalny, oparty na potrzebie obcowania ze światem przyrody, ale też wynikający z dłużej utrzymującej się już globalnej tendencji do bycia eko. Z drugiej rok 2020 w aranżacji wnętrz to powrót do klasyki - tradycyjnych, usankcjonowanych przez wieki kanonów piękna, jednak z wyszukaną prostotą, bez skłonności do nadmiaru czy przepychu. Stąd obok trendu naturalnego w salonach dominował styl modern classic.

Salon w stylu naturalnym

W nowoczesnym świecie utrzymanie bliskiego kontaktu z przyrodą jest bardzo trudne. Okazuje się jednak, że nie możemy się go pozbawiać. Przeciwnie, powinniśmy raczej dążyć do tego, aby wszędzie, gdzie tylko to możliwe, otaczać się naturą, ponieważ kontakt z nią bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

We wnętrzach urządzonych w duchu bliskości z przyrodą lepiej funkcjonujemy – pracujemy, uczymy się, odpoczywamy. Dlatego w pomieszczeniach, w których nie mamy możliwości użycia bezpośrednich elementów natury, koniecznie powinniśmy zadbać o naturalne analogie. Na przykład: gdy niemożliwe jest położenie podłogi drewnianej, zastosujmy materiał drewnopodobny.

Rośliny zagościły w naszych domach na dobre i wygląda na to, że zostaną z nami na dłużej. To nie tylko uniwersalna dekoracja, ale także namiastka kontaktu z naturą w czasie kwarantanny. Co więcej, filtrują powietrze i poprawiają samopoczucie. Kojąca zieleń pozwala zmienić mieszkanie w prawdziwy azyl, a opieka nad roślinami przynosi codzienną satysfakcję. Modne są także inspiracje światem przyrody. Zwłaszcza motywy zwierzęce i botaniczne printy, a towarzyszą im drewno i naturalne tkaniny.

Salon w stylu modern classic

Elegancki i ponadczasowy salon to prawdziwe serce domu. By stworzyć taka aranżację warto połączyć klasykę z nowoczesnością. Pomogą w tym trwałe materiały, uniwersalne kolory i niestarzejące się formy. Warto postawić na styl modern classic stworzony z myślą o wyrafinowanych wnętrzach, w których każdy detal ma znaczenie. Ci niezmienni modni królowie aranżacji czują się znakomicie w tym stylu, ale ich ponadczasowe piękno, kojarzone z wytwornością i dobrym smakiem, pozwala im wymościć sobie godne miejsce w każdej aranżacji.

W eleganckim i ponadczasowym salonie motywem przewodnim może zostać modny welur w odważnym wydaniu, pełnym nasyconych odcieni granatu, burgundu, oranżu czy popielu. to doskonały materiał na tapicerkę mebli wypoczynkowych, ale też zasłony czy dekoracyjne poduchy. Materiał ten jest nie tylko bardzo przyjemny w dotyku, ale również doskonale współgra z naturalnym światłem.

Dlatego w nowoczesnych projektach złoto pojawia się w charakterze subtelnych detali, które są dobrym partnerem dla barw bazowych we wnętrzu. Co ciekawe – złoty odcień świetnie komponuje się z różnymi materiałami – dobrym przykładem będzie surowy marmur, ciepłe drewno czy łagodny rattan. Szlachetna barwa potraktowana z rozmysłem, ale i pomysłem odwdzięczy się piękną aranżacją.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także