×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
20 pomysłów na ścianę w salonie. Zobacz je wszystkie!

20 pomysłów na ścianę w salonie. Zobacz je wszystkie!

Autor: Katarzyna Masłowska
Dodano: 29 sty 2018 10:36
Zaktualizowano: 30 sty 2018 09:56

Puste, minimalistyczne ściany, które są tłem dla aranżacji wnętrza są passe. To one mają grać we wnętrzu pierwsze skrzypce i być dekoracją samą w sobie.

Aby ściany w salonie  stanowiły niesztampową dekorację możemy zastosować ażurowe panele, beton, ciekawą farbę, drewno, cegłę czy ciekawą tapetę lub fototapetę.

Podążając za trendami w urządzaniu wnętrz, architekci zwykle decydują się na styl minimalistyczny, pozbywają się zbędnych dodatków i bibelotów. Zagracone i „przeładowane” mieszkanie nie jest teraz w modzie. Jak więc podkreślić jego indywidualny styl i zaznaczyć charakter właścicieli? Jedną z metod jest niesztampowe wykończenie ściany.

Zobacz także: 20 najpiękniejszych salonów 2017 roku

Jedną ze ścian możemy pomalować w ciekawym kolorze – kontrastującym z resztą wnętrza. Takie dekoracje ścian sprawiają, że wnętrza mieszkań nabierają klimatu i charakteru.

Coraz częściej w aranżacjach polskich salonów pojawia się drewno - jako fragment lub w całości wykończona ściana. Może wystąpić w postaci paneli imitujących rysunek drewna, jak również w postaci naturalnej, np. drewna układanego na sztorc.

Farby i tynki strukturalne oraz stiuki nadal należą do interesujących metod na ozdobienie ściany. Najpopularniejsze są obecne te o strukturze surowego betonu. Jeśli ktoś ma jednak taka fantazję, może zdecydować się na stiuk imitujący naturalny marmur.

Fotografie i fototapety to kolejny pomysł na wyjątkową dekorację. W tym celu wykorzystać możemy zdjęcia własnego autorstwa lub wykorzystać gotowe.

Do łask wróciły w ostatnim czasie betonowe ściany, koniecznie ukazujące rysunek szalunku, drewniane stropy.

Nie mniejsza popularnością cieszy się również cegła na ścianach. Możemy ja zostawić w postaci "czerwonej" naturalnej cegły lub pomalować na wybrany kolor. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także