PARTNER PORTALU
20 super modnych salonów. Zobacz je wszystkie!

20 super modnych salonów. Zobacz je wszystkie!

Autor: Urszula Tatur
05 marz 2021 19:29

Modnie urządzony salon łączy klasykę z nowoczesnością. To duet, który na długo skradnie nasze serca.

Salon to miejsce szczególne w każdym domu. Tu odpoczywamy, spędzamy wolny czas z rodziną i przyjmujemy gości. Musi więc nie tylko spełniać wiele funkcji naraz, ale też niezwykle się prezentować. Jak urządzić salon, by sprzyjał wypoczynkowi, a zarazem oczarował bliskich i przyjaciół? Oto nasze propozycje!

Nowoczesna klasyka w salonie

Elegancki i ponadczasowy salon to prawdziwe serce domu. By stworzyć taka aranżację warto połączyć klasykę z nowoczesnością. Pomogą w tym trwałe materiały, uniwersalne kolory i niestarzejące się formy. Warto postawić na styl modern classic stworzony z myślą o wyrafinowanych wnętrzach, w których każdy detal ma znaczenie. Ci niezmienni modni królowie aranżacji czują się znakomicie w tym stylu, ale ich ponadczasowe piękno, kojarzone z wytwornością i dobrym smakiem, pozwala im wymościć sobie godne miejsce w każdej aranżacji. 

Welurowa sofa

Szykowna, miękka struktura aksamitnych tkanin o subtelnym połysku zdaje się otulać wnętrza i zapraszać do błogiego wypoczynku na wytwornych kanapach, fotelach, szezlongach, a nawet fikuśnych podnóżkach. Tutaj liczy się też kolor - plusze preferują zdecydowane tony, takie jak głęboka czerwień, milennial pink, butelkowa zieleń, musztarda czy wibrujący granat. Niezdecydowanym na duże zmiany kłaniają się dodatki, czyli gustowne aksamitne zasłony, pledy czy poduszki.

Modny marmur we wnętrzach

Marmur jest ponadczasowy i bardzo uniwersalny. Świetnie wygląda zestawiony z innymi naturalnymi materiałami – drewnem, betonem, metalem. Marmury najlepiej wyglądają w nowoczesnych wnętrzach na dużych płaszczyznach, ścianach i podłogach. Ze względu na charakterystyczne użylenie, we wnętrzu są bardzo zobowiązujące. Lepiej zestawiać je z gładkimi, pozbawionymi wzorów powierzchniami. W salonie o eleganckim, ponadczasowym charakterze nie może też zabraknąć eleganckich luster, ramek na zdjęcia czy miękkich poduch.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także