×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
20 szarych salonów. Zobaczcie jak mieszkają Polacy!

20 szarych salonów. Zobaczcie jak mieszkają Polacy!

Autor: Katarzyna Masłowska
Dodano: 20 wrz 2019 10:16
Zaktualizowano: 23 wrz 2019 09:39

Szary w salonie to wciąż ulubiony kolor Polaków. Co nie znaczy, że wnętrza urządzone w szarych barwach są nudne. Zobaczcie sami eleganckie i praktycznie urządzone wnętrza z polskich domów.

Szary jest idealnym kolorem do urządzenia wnętrza w monochromatycznym stylu. Ponadczasowo będzie prezentował się salon zaaranżowany w jednej barwie, zróżnicowanej pod względem odcieni i nasycenia. Nie bezpodstawnie mówi się, że styl monochromatyczny stanowi kwintesencję wyczucia estetyki i elegancji w urządzaniu wnętrz.

Zobacz także: Nowoczesna łazienka. 30 kolekcji płytek ceramicznych

Wnętrza w całości utrzymane w szarościach to odważna propozycja, która efektownie podkreśli nowoczesny charakter wystroju. Zestawienie różnych tonacji tego koloru na ścianach i meblach pozwoli zbudować wyważony klimat i stworzyć harmonijną, gustowną całość.

Aby uniknąć aranżacyjnej nudy i ożywić nieco wnętrze, łączy się je zazwyczaj z pokrewnymi kolorystycznie materiałami naturalnymi i organicznymi – na przykład drewnem, kamieniem, włóknem.

Warto zaznaczyć, że w otoczeniu szarości efektownie prezentować się będą wszelkie detale w innych barwach, subtelnie wysuwając się na pierwszy plan. Modne żółcie, turkusy czy butelkowa zieleń idealnie wkomponują się w szare wnętrze.

To Cię zainteresuje: Ciepłe okna: zobacz wnętrze pełne światła

Szarości dobrze też współgrają z drewnianą podłogą i meblami. Szare ściany czy szara kanapa pięknie wyglądają uzupełnione żywymi kolorami, które można wprowadzić do aranżacji w postaci poduch, tkanin czy drobnych dekoracji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także