PARTNER PORTALU
5 pomysłów na salon z aneksem kuchennym

5 pomysłów na salon z aneksem kuchennym

Autor: Anna Usakiewicz
19 cze 2016 10:19

Bardzo lubimy kuchnie otwarte na salon. W małych mieszkaniach i kawalerkach muszą one przyjąć postać aneksu. Jak urządzić taką przestrzeń? Zobaczcie pomysły architektów.

Dziś aneks kuchenny nie ma już nic wspólnego z tym z przeszłości, gdy aneksem nazywano wąską, ciemną kuchnię w niewielkich mieszkaniach w blokach. Dziś aneks to nic innego jak kuchnia otwarta na salon, ale mniejsza - z zabudową umieszczoną na jednej ścianie, czy we wnęce, która stanowi integralną część strefy dziennej. 

Mimo niewielkich rozmiarów aneks może być elegancki i funkcjonalny. Dla wielu urządzających jego główną zaletę stanowi fakt, że szafki mają formę zamkniętą, wszystkie kuchenne akcesoria są pochowane w szafkach, a zabudowa zachowuje reprezentacyjny wygląd, bez względy na to czy aneks jest intensywnie użytkowany, czy tylko sporadycznie. 

Aneks kuchenny można urządzić w salonie w każdym stylu. Dobrze zaplanowana zabudowa kuchenna pozostanie tłem dla salonowej aranżacji. Polscy projektanci wnętrz często stawiają na aneksy nowoczesne, wykonane z białego lakierowanego MDF-u, które mają charakter uniwersalny i z powodzeniem integrują się z dowolnym wystrojem salonu. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także