PARTNER PORTALU
Aranżacja salonu: 10 pomysłów na ponadczasowe wnętrze. Piękne zdjęcia!

Aranżacja salonu: 10 pomysłów na ponadczasowe wnętrze. Piękne zdjęcia!

Autor: Justyna Łotowska
27 lis 2020 09:29

Szukasz inspiracji do aranżacji eleganckiego i ładnego salonu? Nasza galeria zdjęć świetnych pomysłów na urządzenie pokoju dziennego na pewno ci w tym pomoże! To  projekty najlepszych polskich projektantów wnętrz!

Jak urządzić salon, który będzie ponadczasowy, nie zestarzeje się nawet przez wiele lat i zawsze będzie na czasie? To niełatwe zadanie. W aranżacji wnętrz znajdziemy wiele różnych trendów. Część z nich jest bardzo ciekawa, ale szybko się starzeje. To, co było modne dwa czy trzy lata temu, teraz już wygląda nie na czasie i zamiast cieszyć nasze oczy, drażni. Tak się dzieje zwłaszcza w przypadku wyrazistych faktur, różnych "kolorów roku", zestawień, mebli czy dodatków, których wybór wynika tylko z chwilowej mody, a nie rzeczywistej potrzeby czy też wiedzy o tym, jak projektować i urządzać salony (i wnętrza ogólnie), które będą funkcjonalne i odporne na upływ czasu. 

Czytaj także: Ponadczasowa aranżacja salonu. Praktyczne porady, piękne zdjęcia

Jaka aranżacja salonu zawsze będzie  na czasie?

Jaki salon będzie odporny na zmieniającą się modę? Na pewno zawsze sprawdzą się harmonia, symetria, jasna paleta barw i oszczędność w stosowaniu dodatków i dekoracji. Jakie podłogi będą dobrze wyglądać w eleganckim i ponadczasowym salonie? Jakie materiały wybrać  na ściany? Tutaj warto stosować sprawdzoną zasadę, że najlepiej starzeją się naturalne materiały, a nie ich imitacje. Oczywiście na rynku znajdziemy wiele dobrych zamienników naturalnych materiałów - np. panele czy płytki udające naturalne drewno czy kamień, ale musimy pamiętać, że tylko naturalnym materiałom starzenie się dodaje uroku. Jeśli chcemy więc postawić na ponadczasowy salon, postawmy też na naturę. Materiały na ściany i podłogi lub na meble, które zachowają piękno mimo upływu czasu to drewno, kamień, cegła, beton, metale i to o nich myślmy, jeśli chcemy by nasz salon był modny i teraz, i za 10 lat. 

Jakie meble wybrać do ponadczasowego salonu?

Jakie  meble źle się starzeją? Na pewno te wykonane ze sztucznych materiałów, ze zbyt dużą ilością ozdób, faktur, kolorów, tanie i tandetnie wykonane. Jakie meble warto kupić do salonu? Wykonane z dobrej jakości materiałów, proste i funkcjonalne. Dobrym pomysłem będą też tzw. klasyki designu. Nie musimy tu jednak inwestować w dzieła światowej klasy designerów. Świetnie starzeją się także klasyki polskiego wzornictwa sprzed kilkudziesięciu lat, z których wiele jest naprawdę doskonale zaprojektowanych! Meble z PRL-u, zwłaszcza z lat 50., 60., 70. to prawdziwy strzał w dziesiątkę - możemy je kupić już po renowacji, oddać do profesjonalnej "poprawy" lub pokusić się o własnoręczną renowację, o ile tylko naprawdę się na tym znamy!

Zobacz również: 10 doskonałych pomysłów na elegancki salon

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także