Aranżacja salonu na wakacje. Jakie meble, dodatki, kolory? 15 inspiracji

Aranżacja salonu na wakacje. Jakie meble, dodatki, kolory? 15 inspiracji

Autor: Justyna Łotowska
01 cze 2022 12:33

Marzysz o spędzeniu wakacyjnych dni w domku plażowym na Ibizie lub w willi na tropikalnej Bali? A może bardziej odpowiada Ci bungalow w sąsiedztwie norweskich fiordów lub kanadyjskich lasów? Zainspiruj się ulubionym miejscem odpoczynku i wprowadź do swoich wnętrz nastrój letnich dni, by cieszyć się atmosferą wakacji przez cały rok.

Jednym z nieskończonych źródeł inspiracji, które pomoże Ci wprowadzić do własnego domu wakacyjny nastrój, jest morze. Na początek warto wspomnieć o feerii morskich kolorów, które pozwolą Ci uzyskać wiele ciekawych rozwiązań przy niewielkim wysiłku.

Wnętrze jak w domku na plaży

W tym kontekście można na przykład zdecydować się na klasyczny styl marynarski kojarzący się z wybrzeżem Morza Północnego lub lazurowe odcienie niebieskiego, wprowadzające atmosferę znaną z wysp Morza Egejskiego. Łącząc te barwy z bielą, w łatwy sposób można wprowadzić do wnętrza dużo światła. Efekt przestrzeni można dodatkowo wzmocnić stosując naturalne materiały, takie jak wiklina, juta i len.

Ciekawym elementem aranżacji okaże się także stół z rusztowań z zahartowanego pogodą drewna. Inne interesujące rozwiązanie to wprowadzenie subtelnych detali, takich jak doniczki z trawą wydmową lub muszle zebrane jako pamiątki z podróży. Jednakże, jeśli interesuje nas pełna metamorfoza wnętrza, idealnym punktem wyjścia będzie wybór odpowiedniej podłogi.

Wakacyjne aranżacje - domek w lesie

Nie jesteś typem plażowicza? Żaden problem! Chata z bali nad jeziorem w Kanadzie lub domek na drzewie z widokiem na norweskie fiordy także mogą stanowić bogate źródło inspiracji. W aranżacjach inspirowanych tego typu architekturą często stosuje się różne odcienie zieleni, jednak stonowane odcienie ziemi i bogate barwy – od ochry po słonecznikową żółć – również przywodzą na myśl świat natury.

Przy odpowiednim oświetleniu takie zestawienia kolorystyczne umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów światłocienia, które kojarzyć mogą się z zamglonym lasem, gdzie pierwsze promienie słońca przeganiają ciemność nocy.

Jeśli chodzi o tekstury, inspirację można czerpać nie tylko z flory, ale także fauny. W tym kontekście dobrze sprawdzą się przyjemne w dotyku materiały, takie jak wełna, pierze i puch, czy elementy wystroju z powtarzalnymi sekwencjami i wzorami.

Oczywiście w tak urządzonym wnętrzu nie może zabraknąć pieca opalanego drewnem, przytulnego fotela z ciepłymi kocami i dekoracyjnymi poduszkami. I wreszcie – co nie mniej ważne – niezbędnym elementem do stworzenia atmosfery domu otoczonego naturą jest zastosowanie drewna – zarówno w postaci mebli, jak i okładzin ściennych, a także oczywiście podłogi.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także