Aranżacja salonu w bloku: jak urządzić mały salon. Piękne zdjęcia!

Aranżacja salonu w bloku: jak urządzić mały salon. Piękne zdjęcia!

Autor: Justyna Łotowska
01 cze 2021 08:45

Jak urządzić mały salon w bloku? Jak powiększyć optycznie pokój? Które triki są najskuteczniejsze? Zobacz galerię pięknych zdjęć małych salonów i przeczytaj nasz poradnik!

  • Mały salon w bloku - kilka ważnych porad, jak urządzić.
  • Urządzając kuchnię z salonem w bloku, musisz pamiętać, że wszystkie strefy - kuchnia, salon i jadalnia to wizualnie jedno spójne pomieszczenie.
  • W salonie w bloku postaw na naturalne kolory i materiały.
  • Proporcje małego i wąskiego pokoju poprawisz, malując jedną z dłuższych ścian na intensywniejszy kolor lub malując dwie dłuższe na ciemniejszy kolor, a dwie krótsze - na jasny.
  • Jeśli chcesz, aby sufit wydawał się wyżej, pomaluj go na odcień odrobinę jaśniejszy od ścian.

Większość Polaków mieszka w bloku i zwykle nie są to wnętrza o dużym metrażu. Masz mały salon i chcesz się dowiedzieć, jak go urządzić, jakie meble dobrać, jakie kolory sprawdzą się najlepiej na niewielkim metrażu? Przeczytaj, o czym powinieneś wiedzieć!

Więcej na podobny temat: Mały salon: pomysły na aranżację, inspiracje, zdjęcia

Mały salon w bloku - kilka ważnych porad, jak urządzić

 W salonie w bloku postaw na naturalne kolory i materiały. Ciepłe drewno na podłodze, drewniane meble, a przy tym starannie dobrane tkaniny - wszystko to sprawi, że mały salon w bloku będzie przytulny. 

W niewielkim salonie postaw na lekkie meble, i wagowo, i wizualnie. Duże, ciężkie komody, szafy czy kanapy będą wyglądać źle - zagracą twój salon i zmniejszą go optycznie.

Sprawdzą się wielofunkcyjne meble - sofa z funkcją spania i dodatkowym stolikiem lub np. z regałem na książki w miejscu "pleców", mobilne stoliki kawowe, pufy ze schowkami na gazety, komody lub stoliki na kółkach.

Mały salon w bloku z aneksem kuchennym

Sercem każdego mieszkania jest z pewnością salon. W bloku  najczęściej łączymy go z kuchnią i jadalnią w jedno otwarte pomieszczenie. Kuchnia z jadalnią i salon to bardzo popularne rozwiązanie w mieszkaniach w bloku. 

Urządzając kuchnię z salonem w bloku, musisz pamiętać, że wszystkie strefy - kuchnia, salon i jadalnia to wizualnie jedno spójne pomieszczenie. Meble, które staną w kuchni i salonie, muszą więc do siebie pasować stylem i kolorem (co nie znaczy, że muszą mieć ten sam kolor, trzeba po prostu zadbać, aby do siebie pasowały.

Jak powiększyć optycznie mały salon

Czy wiesz, że prostymi trikami możesz sprawić, że twój mały salon w bloku będzie wydawał się większy, szerszy albo z lepszymi proporcjami? Oto kilka najpopularniejszych sposób, jak powiększyć optycznie mały pokój w bloku.

- Jeśli chcesz, aby sufit wydawał się wyżej, pomaluj go na odcień odrobinę jaśniejszy od ścian.

- Inny sposób to pomalowanie na biało nie tylko sufitu, ale i dziesięciocentymetrowej opaski wokół ściany.

- Jeśli chcesz, aby pokój wydawał się głębszy, pomaluj jedną ścianę na ciemniejszy, kontrastowy kolor.

- Proporcje małego i wąskiego pokoju poprawisz, malując jedną z dłuższych ścian na intensywniejszy kolor lub malując dwie dłuższe na ciemniejszy kolor, a dwie krótsze - na jasny.

- W małym pomieszczeniu używaj chłodnej palety barw - oddala optycznie ściany od siebie.

Salon w bloku - jak pomalować

Jak powiększyć optycznie mały salon? Oto kilka przydatnych porad. Pomaluj go jasnymi kolorami, podstawą niech będzie biel oraz gala rozmytych, rozbielonych i neutralnych kolorów. Głębsze i intensywne kolory sprawdzą się przy wyznaczaniu stref, np. strefy wypoczynku czy jadalni. Polecane do małego salonu w bloku kolory to biel, szarość, bardzo jasny błękit.

Więcej na ten temat: Ściany w salonie: tak urządzisz mały pokój. 20 super pomysłów!

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także