PARTNER PORTALU
Aranżacja z czerwienią i szarościami: mieszkanie dla minimalisty

Aranżacja z czerwienią i szarościami: mieszkanie dla minimalisty

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

W domach z betonu... nie ma wolnej miłości – śpiewa Martyna Jakubowicz. Okazuje się jednak, że sporo można zdziałać, gdy upodobanie do minimalizmu wesprzemy kreatywnością, a wszystko odpowiednio przyprawimy szczyptą designu.

Zachwyca go mieszanka świateł, kolorów, rozmywanie się konturów – możliwe do zaobserwowania tylko z pewnej odległości. Kocha oglądać świat z wysokości. Marzy o tym, by wraz ze swoją żoną, zamieszkać w pięknym domu na szycie góry.

Piotr Stanisz, architekt, pasjonat downhill'u, miłośnik rzeczy ubarwiających codzienność, zaprosił nas do swojego mieszkania w Częstochowie. Jeszcze nie na szczycie góry, ale wysoko, na 7 piętrze, z widokiem... na Jasną Górę.

- Budynek ma tyle lat, co ja, czyli jest nieco po trzydziestce – śmieje się architekt.

To właśnie lokalizacja na dużej wysokości i piękny widok z okna, szczególnie nocą, skusiły młode małżeństwo do kupna mieszkania. Rewitalizacja wnętrza, które swoją świetność dawno już miało za sobą, a kryzysowe lata 70. pozostawiły na nim swoje piętno, przyniosła zaskakujące rezultaty...

Na znajomych, którzy po raz pierwszy przekraczają próg tego domu, największe wrażenie robi poczucie przestrzeni, typowe dla domów jednorodzinnych i prawie nieobecne w blokach z wielkiej płyty. Indywidualny wyraz nadaje salonowi ciemna, bogato usłojona podłoga (merbau przemysłowy). Jej dynamiczny rysunek doskonale współgra z białymi płaszczyznami ścian i „ostrymi w swoim wyrazie”, czerwonymi akcentami: dywan, szafka (IKEA). Aluminiowe detale i powściągliwość w doborze wyposażenia nadają otoczeniu nieco industrialny charakter. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także