Architekt radzi, jak urządzić wnętrze w stylu boho. Aż 20 pięknych aranżacji!

Architekt radzi, jak urządzić wnętrze w stylu boho. Aż 20 pięknych aranżacji!

Autor: Justyna Łotowska
13 kwi 2022 13:47

Czy boho, który ostatnio bije rekordy popularności, jest aranżacją dla wszystkich i czy w każdej wielkości pomieszczeniu się odnajdzie? Te pytania zadaliśmy fachowcowi – architektce wnętrz Małgorzacie Górskiej-Niwińskiej z Pracowni Architektonicznej MGN. Oto jej rady.

Aranżacja boho uwielbia sztukę etniczną, meble vintage i drewno z recyklingu. Mnóstwo w niej ozdób, bibelotów, wyeksponowanych pamiątek z podróży czy rodzinnych, różnorodnych ornamentów, wzorzystych poduszek, makatek, pledów, koszy. Z tych powodów nie jest to wnętrze dla minimalistów.

Salon czy sypialnia w stylu boho - dla kogo? 

We wnętrzu w stylu boho dobrze się będą czuć pełni radości życia i ciekawi świata ludzie, lubiący otaczać się przedmiotami, które przypominają jakieś historie, wydarzenia, anegdoty i miejsca, ceniący dekoracyjne wnętrza oraz kochający oryginalność, niezależność i swobodę. I to nie tylko w aranżacjach!

Właśnie dla takich indywidualistów styl boho wydaje się wręcz stworzony! I to niekoniecznie dla tych, którzy dysponują pokaźnym budżetem, bo atrakcyjne urządzenie mieszkania w tym stylu nie wiąże się z wysokimi kosztami – przeciwnie, jest stosunkowo tanie.

Jakie kolory, meble, dodatki do stylu boho?

Boho to także dobry wybór dla osób szukających w domu ciepła, przytulności i wygody. Taką atmosferę tworzą bowiem, oprócz kolorów ziemi i spersonalizowanego wyposażenia, naturalne materiały, m.in. len, wiklina, bambus, drewno oraz obowiązkowe rośliny, często w rozmiarze XXL, które rosną w ciekawych kamionkowych donicach.

Jeśli chodzi o dobranie wystroju do metrażu, to boho – według mnie – znakomicie nadaje się do małych mieszkań. Głównie dlatego, że dominuje w nim tworząca złudzenie większej przestronności wnętrza, jasna kolorystyka (czysta i piaskowa biel, jasne beże, blade szarości), a także ażurowe powierzchnie, jak meble i dodatki wyplatane z roślinnych włókien, które z powodu swej lekkości wyglądają na znacznie mniejsze, niż są w rzeczywistości.

Doradzała: Małgorzata Górska-Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także