PARTNER PORTALU
Beżowe meble wypoczynkowe: zawsze uniwersalne

Beżowe meble wypoczynkowe: zawsze uniwersalne

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
13 lut 2009 13:26

Stonowana elegancja. Tak najkrócej można określić charakter prezentowanego salonu. Dominują w nim barwy jasne – biel i écru, tu i ówdzie przetykane ciemnymi wstawkami.

Największe wrażenie we wnętrzu wywołuje ściana pokryta trawertynowymi płytami. W samym centrum tej kamiennej płaszczyzny powstała nisza, w której swoje miejsce znalazł telewizor, z dwóch stron otoczony pół-kami na płyty kompaktowe. Barwę ściany zharmonizowano ze skórzanym wypoczynkiem o kubistycznej formie, prezentującym swoje walory na klonowym parkiecie przemysłowym, układanym „na dziko” (listewki zostały oddzielone i skomponowane w przypadkowy wzór).

Kontrastowe zestawienia kolorów

Kontrastowe zestawienia kolorystyczne sprawiają, że wnętrze zyskuje na charakterze i dynamice. Ciemny kolor pojawił się głównie na stoliku kawowym, sprzęcie audio-wideo oraz jadalnianym stole. W pomieszczeniu, za pomocą rozstawionych głośników i podłużnych, wydrążonych w ścianie wnęk z pokaźną kolekcją płyt, subtelnie zasugerowano zamiłowanie gospodarzy do muzyki.

Wnęki zostały zaprojektowane tak, aby szpary pomiędzy płytami delikatnie przemycały światło do sąsiadującej z pokojem klatki schodowej. Miejsce to, dla kontrastu utrzymane w ciemnych, fioletowych barwach z domieszką purpury, prezentuje się niezwykle oryginalnie.

Piękne i estetyczne wnętrze

Taka kolorystyka miała podkreślać tajemniczą, lekko niepokojącą aurę tej strefy, która w pierwszym odruchu nasuwa skojarzenia z ciemnią fotograficzną. Dzięki efektownemu oświetleniu, na klatce schodowej mamy do czynienia z zaskakującym spektaklem barw, światła i cienia. Całość, w zestawieniu z ultrajasną przestrzenią salonu, tworzy niesamowite wrażenie estetyczne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także