PARTNER PORTALU
Co na ścianę w salonie? 6 pomysłów z polskich domów. 12 zdjęć salonów!

Co na ścianę w salonie? 6 pomysłów z polskich domów. 12 zdjęć salonów!

Autor: Ewa Kozioł
25 paź 2022 11:18

Ściany to bardzo ważna część aranżacji salonu. Trzeba je wykończyć ładnie i z pomysłem. Jaki zatem materiał wybrać na ściany? Który kolor będzie najlepszy? Odpowiedź znajdziesz w naszym przeglądzie. Zobacz świetne pomysły na dekorację ścian w salonie.

  • Dużo ciekawych pomysłów na wykończenie ścian w salonie. 
  • Inspiracje i piękne zdjęcia salonów z polskich domów i mieszkań.
  • Przegląd dekoracji na ścianę za telewizorem w salonie oraz ścianę za kanapą w salonie.

1. Sztukaterie na ścianie w salonie

Salon znajduje się w mieszkaniu w zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy. Jest elegancki i stylowy. Jego niepowtarzalny charakter uzyskano dzięki zaakcentowaniu dużych okien, użyciu jasnych sztukaterii na ścianach i wysokich listew przypodłogowych oraz drewnianej podłodze we francuską jodełkę. Ukoronowaniem aranżacji są wspaniałe dzieła sztuki. 

Tworząc to estetyczne i szlachetne wnętrze, architekcie nie zapomnieli o wygodzie i funkcjonalności. W salonie powiły się więc  duże sofy i kominek, tworzącą przytulną, domową atmosferę. Za kominkiem wydzielono pomieszczenie na bibliotekę i klasyczne, czarne pianino. 

Zdjęcie: Yassen Hristov

Projekt wnętrza: Monika i Adam Bronikowscy, HOLA Design, www.hola-design.pl

Więcej tu: Eleganckie wnętrze na warszawskim Mokotowie. Pracownia HOLA Design z europejską nagrodą!

2. Cegła i szarości na ścianach w salonie

Salon urządzony jest w stylu nowoczesnym, który pięknie dopełniają industrialne akcenty oraz elementy w klimacie retro. Ścianę za telewizorem zdobią płytki imitujące starą cegłę doskonale łączące się z bielą meblowych frontów oraz szarościami zastosowanymi za kanapą. Przytulności nadają wnętrzu panele w ciepłym kolorze drewna, a charakteru oryginalny stolik wykonany z palet oraz grafiki w czarnych ramkach. 

Zdjęcie: Elżbieta Toczyłowska, Kreacje Domowe

Projekt wnętrza: Urszula Chojnowska, ZIELONE Studio Projektowe, www.zielone.elk.pl

Opis całego projektu: Rodzinne wnętrze - zobacz przytulne mieszkanie

3. Spiek kwarcowy i na ścianie w salonie

Wielką ozdobą salonu jest podwieszany kominek. Przed bijącym od niego gorącem chroni ścianę spiek kwarcowy włoskiej marki Laminam. Wybrany wzór zainspirowany został wyglądem pokrytej rdzą stali. Jednak w tym konkretnym kontekście – w domu otwierającym się na ogród i las – za sprawą kolorów ziemi oraz nieregularnej faktury budzi skojarzenia raczej z korą drzew.  

Ogromnie ważnym elementem aranżacji salonu są także liczne dzieła sztuki – przede wszystkim obrazy zdobiące ściany, kolekcjonowane przez inwestorów od lat. Można je kontemplować, siedząc w wygodnie na niepowtarzalnych sofach marki Ligne Roset.

Zdjęcie: Yassen Hristov

Projekt wnętrza: Malwina Morelewska, www.morelewska.com

Czytaj więcej: Eleganckie i nowoczesne wnętrze. Piękny dom pod Warszawą. Ale klasa!

4. Drewno i morska zieleń na ścianie w salonie

Duża ilość bieli, ocieplonej drewnianymi akcentami nadaje salonowi skandynawski charakter. Tę klasyczną kombinację przełamuje jednak obecność bardziej zdecydowanej morskiej zieleni. Jest ona obecna na ścianie za kanapą oraz w formie miękkich, swobodnie opadających wzdłuż okien zasłon w strefie dziennej. Podczas gdy zielonkawe odcienie dodają salonowi świeżości i lekkości, zastosowanie drewna sprawia, że staje się on przytulniejszy. Drewno w ciepłym wybarwieniu obecne jest na zabudowie strefy TV. 

Zdjęcie: Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Projekt wnętrza: Alina Fabirowska, pracownia 101 wnętrz, www.101wnetrz.pl

Czytaj więcej: Piękne, jasne mieszkanie - tak urządzono 65 metrów

5. Tapeta w zielone liście i tynk na ścianach w salonie

Salon jest jasny i otwarty na kuchnię oraz jadalnię. Znajduje się tu wygodna, narożna kanapa, stół z pięknymi lampami oraz nowoczesna zabudowa oddzielona delikatną, ażurową ścianką od przedpokoju. Dominują tu szarości w różnej postaci zarówno jasne, jak i te mocniejsze oraz naturalne, dębowe drewno zastosowane na podłodze. Ma piękne, jasne wybarwienie, wprowadzające do salonu ciepły klimat. Najmocniejszym punktem w aranżacji strefy dziennej jest fantastyczna tapeta w liście, która zdobi ścianę za kanapą. Przeciwwagę stanowi szary tynk imitujący beton zdobiący ścianę za telewizorem. 

Zdjęcie: Radosław Sobik

Projekt wnętrza: Marta Kilan, Anna Kapinos, Tomasz Słomka, Pracownia TOKA + HOME, www.tokahome.pl

Czytaj więcej: Nowoczesne wnętrze z przytulnym klimatem. Zobacz jakie jest piękne!

6. Kwiatowa tapeta na ścianie w salonie

Salon jest bardzo kobiecy i zmysłowy, a jednocześnie ciepły i przytulny. Przepiękna, kwiatowa tapeta  zdobiąca ściany o niesamowitej kolorystyce jest lekko tłoczona, wydaje się jakby była wydrukowana na tkaninie. Nie odbija światła płasko jak zwykłe fototapety, dodają natomiast głębi, elegancji, luksusu. Ściany w kolorze ciemnej zieleni są matowe, tak samo jak metalowa konstrukcja. Ale rozświetla je miedź-metal. Welurowe zasłony, uszyte na wymiar, miękko otulają salon. Drewniana, dębowa podłoga równoważy chłodne odcienie zieleni, niebieskiego i czerni.

Zdjęcie: Aleksandra Dermont

Projekt wnętrza: Marta Wierzbicka-Patejuk, Pracownia Pięknych Wnętrz, www.ppw.org.pl

Czytaj więcej: Niewielkie mieszkanie - piękne, kobiece wnętrze

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także