PARTNER PORTALU
Dom inspirowany naturą - galeria pięknych wnętrz

Dom inspirowany naturą - galeria pięknych wnętrz

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
09 sie 2019 09:42

Naturalne wnętrza cieszą się ogromną popularnością i są świetnym sposobem, aby dom nabrał elegancji, a zarazem był bardzo przytulny.

Inspirowane naturą barwy i tekstury, a także materiały organiczne, takie jak drewno, bawełna, skóra i bambus sprawią, że wnętrza staną się komfortowe. Marka Hoover prezentuje praktyczne wskazówki dotyczące aranżacji wnętrz w zgodzie z naturą.

Przestrzeń w naturalnych kolorach

Poczucie spokoju zapewnią naturalne odcienie: ecru, ochra, beż, krem i szarości. Istotny jest także wybór odpowiednich akcesoriów inspirowanych naturą. Można zdecydować się na lazurowe elementy, aby odtworzyć morze i niebo, podczas gdy kolor zielony jednoznacznie kojarzy się z liśćmi, drzewami i roślinami. Nieco odważniejszym wyborem będą żółte elementy przypominające promienie słońca lub wiązankę świeżych kwiatów. Tekstura jest tak samo ważna jak kolor. Odpowiednie będą takie materiały jak aksamity i skóry, a drewno, korek i terakota skomponują się z klasyczną, grubą dzianiną.

Rośliny mają wpływ na zdrowie

Rośliny dają nam o wiele więcej niż tylko piękne kolory i walory estetyczne. W czasach, w których wraz z rozwojem przestrzeni miejskich nasz związek z naturą maleje, włączanie elementów przyrody do naszych domów ma ogromne znaczenie. Według badań przeprowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia ich bliskość zmniejsza poziom stresu i ciśnienia krwi, przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności i kreatywności! Wypełnienie naszych domów mnóstwem sukulentów, kaktusów, orchidei, wieńców i kwiatów to świetny sposób na poprawienie naszego nastroju, a żywa roślinność działa nawet jak naturalny nawilżacz. Sztuczne rośliny także mogą sprawić, że przebywanie w pokoju będzie przyjemniejsze.

Z ekologią za pan brat

Wnętrza inspirowane naturą tworzą spokojne przestrzenie w naszym domu, ale istnieje również inny potencjał tego typu aranżacji. Niezwykle istotna jest ochrona i dbałość o cenne zasoby naturalne Ziemi poprzez poszukiwanie produktów, które zostały poddane recyklingowi i wykorzystane w nowy sposób, odzyskane z innych projektów budowlanych lub przerobione na nowe funkcje.

 Ostatnie szlify wykończeniowe

Chcąc uzyskać wnętrza inspirowane naturą nie trzeba całkowicie zmieniać wystroju. Wprowadzenie kilku poprawek wykończeniowych może dać natychmiastowy efekt i stworzyć kojące środowisko. Nawet drobne elementy takie jak tkane maty w jadalni, bawełniane ręczniki w łazience, czy akcesoria łazienkowe z dodatkiem drewna mogą sprawić, że bardziej polubimy naszą przestrzeń.

Warto przemyśleć także zakup odpowiednich urządzeń AGD z uwzględnieniem pojemności sprzętów, tak aby np. zminimalizować zużycie wody w zmywarkach. W kuchni doskonale sprawdzą się urządzenia do zabudowy. Warto wybrać sprzęty, dzięki którym zadbamy o zbilansowaną dietę, w ten sposób również poprawimy samopoczucie, np. urządzenia przeznaczone do gotowania metodą sus vide, dzięki której produkty zachowują wartości odżywcze, witaminy i mikroelementy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także