×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Domowy gabinet w klasycznym stylu

Domowy gabinet w klasycznym stylu

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
Dodano: 01 kwi 2008 00:00

Mosiężna kołatka na pięknych, rzeźbionych drzwiach dowodzi, że to miejsce szczególne. Nie można tu wejść w każdej chwili, a tym bardziej od niechcenia. Tu się czyta i pracuje, w ciszy i skupieniu.

W gabinecie takim jak ten, Oscar Wilde czułby się jak ryba w wodzie, a Mark Twain siedziałby przez cały czas z nosem w książkach... Pokój do pracy, a zarazem domowa biblioteka, został zaaranżowany w zacisznej piwnicy, co zdradza niewielkie, umieszczone dość wysoko okienko.

W wydaniu klasycznym

Gabinet to jedyne miejsce w domu, urządzone w klasycznym stylu, cała reszta jest stricte nowoczesna. O takim jednak, nieco innym miejscu do pracy, marzyli gospodarze, a właściwie gospodarz, bo to dla niego pierwotnie stworzono to wnętrze. Gabinet tymczasem tak bardzo spodobał się również pani domu, że dzisiaj oboje małżonkowie są jego użytkownikami.

Na zamówienie

Meble do tego wnętrza zostały specjalnie zaprojektowane i wykonane z pobejcowanego na ciemno dębu. Ponieważ gabinet jest niezbyt wysoki, regały na książki musiały zostać zrobione „pod wymiar”. U góry każdego z nich zainstalowano nowoczesne halogeny w stylowych oprawach, imitujących stare złoto. Ich światło dyskretnie oświetla domowy księgozbiór.

Elegancki, zdobiony kryształkami Swarovskiego plafon pod sufitem, bordowa, tkaninowa tapeta czy gruba, ozdobna zasłona w oknie, kreują niepowtarzalny klimat... I tylko znak czasów – komputer, a także podłoga wyłożona jasnym gresem, pod którym zainstalowano ogrzewanie podłogowe, zdradzają, że to jednak XXI, a nie XIX wiek.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także